2012-04-14 19:04:50

"Stalówka" lepsza od Pogoni Siedlce

Piłkarze Stali Stalowa Wola wygrali z Pogonią Siedlce 2-0 w meczu 25. kolejki II ligi wschodniej.

Pojedynek obydwu drużyn rozpoczął się ponad pół godziny później niż planowano. Wszysko przez... dźwig budowalny, który prowadzi prace na stadionie "Stalówki".

Jego obecność i fakt, że ramię dźwigu wystawało nad murawą, bardzo mocno nie spodobało się oberwatorowi PZPN. Ostatecznie na stadionie pojawić musiał się operator dźwigu, który zmienił jego ustawienie.

Samo spotkanie nie było łatwe dla piłkarzy Mirosława Kality i mogło potoczyć się zupełnie inaczej gdyby nie sytuacjia z 27. minuty.

Właśnie wtedy doskonałą okazję dla Pogoni Siedlce zmarnował Adam Czerkas, który nie wykorzystał rzutu karnego (Bartłomiej Dydo obronił jego strzał).

Stal Stalowa Wola wyszła na prowadzenie po golu Michała Kachniarza w 48. minucie meczu. Drugie trafienie dorzucił 25 minut później Wojciech Białek.

W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał Robert Kwiatkowski (Pogoń).

STAL STALOWA WOLA - POGOŃ SIEDLCE 2-0 (0-0)
Bramki: Kachniarz (48), Białek (73)

Stal: Dydo - Demusiak, Żmuda, Czarny, Cebula - Radawiec (74. Widz), Kachniarz, Horajecki (90. Kocój), Skórski - Białek (80. Fabianowski), Gęśla (67. Getinger)

Pogoń: Kozaczyński - Dadacz, Rodak, Krystosiak, Guzek - Kwiatkowski, Dziubiński (69. Paczkowski), Czerkas (78. Mudent), Steć - Kosmalski, Kosim (52. Dziewulski)

Sędziował: Michał Woś z Zamościa. Żółte kartki: Skórski, Kachniarz - Czerkas, Kwiatkowski, Krystosiak, Dadacz. Czerwona kartka: Kwiatkowski (90+2, druga żółta)

źródło: własne