2020-03-08 19:55:56

Miasto Szkła Krosno pokonało Biofarm Basket Poznań

Spadkowicz z Energa Basket Ligi (białe stroje) wygrał w Poznaniu (fot. Dariusz Błażejowski)
Krośnianie cały czas walczą o awans do fazy play-off. Tylko wygrana mogła przedłużyć nadzieję podopiecznych Marcina Radomskiego. Cel został zrealizowany.

Od początku było wiadomo, że mecz ten będzie należał do gatunku z tych trudniejszych. Pierwsze minuty spotkania były wyrównane, a obie drużyny szły cios za cios. Lepiej starcie rozpoczęli koszykarze Biofarm Basketu Poznań, którzy jednak czuli oddech Miasta Szkła Krosno na swoich plecach.

Zespół dowodzony przez Marcina Radomskiego w końcówce pierwszej kwarty mocniej przycisnął, wobec czego zakończyła się ona remisem. Druga część gry rozpoczęła się tak samo jak pierwsza, czyli od wypracowania przez gospodarzy przewagi.

Spadkowicz z Energa Basket Ligi nie dawał jednak za wygraną i cały czas dążył do tego, aby nie musieć po przerwie gonić wyniku. Jak sobie założył, tak też uczynił i po kolejnych dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał remis 33-33.

Po zmianie stron, krośnianie włączyli piąty bieg i odskoczyli miejscowym, choć zespół z Poznania starał się utrzymywać bezpieczny dystans. Przed czwartą kwartą przewaga wynosiła siedem oczek, wobec czego Miasto Szkła musiało zachować koncentrację.

Ostatnia kwarta była decydująca, jednak w dużo lepszym położeniu byli przyjezdni. Biofarm Basket Poznań próbował skrócić dystans, ale krośnianie po chwili odjeżdżali. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem podopiecznych Marcina Radomskiego.

Biofarm Basket Poznań - Miasto Szkła Krosno 65-74 (17-17, 18-18, 17-24, 13-15)

Biofarm Basket Poznań: D. Bręk 10, Wiśniewski 2, Tomaszewski 5, Krajewski 3, M. Bręk 5, Smorawiński 0, Fatz, Giżyński, Marek 13, Fiszer 6, Rutkowski 7, Struski 14

Miasto Szkła Krosno: Oczkowicz 5, Ciesielski 3, Smarzy, Spała 2, Czujkowski 9, Śpica 14, Jasiński 10, Ziółko, Dymała 16, Żmudzki 9, Ratajczak 6

Sędziowali: Marcin Gawron, Jacek Dolski, Cezary Kurowski

Komisarz: Wiesław Woźniecki