2020-03-08 14:37:15

Wysoka porażka PGE Stali Mielec z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza

foto. Stal Mielec
W niedzielne popołudnie PGE FKS Stal Mielec w ramach 18. kolejki Fortuna 1.Ligi gościła na swoim stadionie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Mielczanie do pierwszego domowego spotkania przystępowali po rozgromieniu Olimpii Grudziądz 5-0.

W mecz bardzo odważnie weszła drużyna PGE Stali Mielec, która w pierwszych dziesięciu minutach zamknęła drużynę Bruk-Bet Termalicy Nieciecza niczym w hokejowym zamku, mając na swoim koncie sześć rzutów rożnych. W dwudziestej czwartej minucie meczu okazję do otworzenia wyniku miał Bartosz Nowak, który próbował umieścić piłkę w siatce z jedenastu metrów, jego strzał jednak przefrunął nad bramką Tomasza Loski.

Na dwanaście minut przed końcem pierwszej połowy rzut karny na bramkę dla drużyny z Niecieczy zamienił Piotr Wlazło po tym jak faulowany w „szesnastce” był Marcin Grabowski. Pięć minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania Grzegorz Tomasiewiecz posłał świetne dośrdokowanie na głowę Mateusza Maka, jego strzał jednak minimalnie minął bramkę Loski. Na przerwę to zawodnicy Marcina Lewandowskiego schodzili w lepszych na strojach po bramce Wlazły.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części gry okazję do wyrównania stanu meczu miał Mak jednakże jego strzał po krótkim słupku nie znalazł drogi do siatki. W trzynastej minucie gry pierwszej połowy po wrzutce gości w pole karne, pusty przelot zaliczył Damian Primel, błąd bramkarza gospodarzy bez wahania wykorzystał Vladislavs Gutkovskis.

Chwilę później powinno być już 0-3, jednakże piłkę sprzed linii bramkowej wybił Maciej Urbańczyk. Co nie udało się parę chwil wcześniej udało się dwie minuty później, po centrze z prawego skrzydła piłkę do siatki wpakował Gutkovskis. Osiem minut przed końcem groźnie na bramkę niecieczan uderzał Szymon Stasik lecz chybił. Stal Mielec zaprezentowała się fatalnie, w drugiej połowie nie stworzyła żadnej klarownej sytuacji do zdobycia bramki i zasłużenie przegrała.

0-1 Piotr Wlazło (33)
0-2 Vladislavs Gutkovskis (57)
0-3 Vladislavs Gutkovskis (64)

PGE Stal Mielec: Primel – Mateusz Żyro, Urbańczyk, Prokić, Mak, Stasik, Michał Żyro, Nowak, Tomasiewicz, Getinger, Lisowski

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Grabowski, Szarek, Putiwcew, Grzybek – Miković, Jovanović, Wasilewski, Wlazło, Gergel – Gutkovskis