2020-03-07 12:56:02

Rezerwy Stali Mielec pokonały drugi garnitur Stali Stalowa Wola

Mielczanie wygrali na inaugurację piłkarskiej wiosny (fot. Radosław Kuśmierz)
Wróciły rozgrywki na które wszyscy z niecierpliwością czekali. Kolejkę rozpoczęło starcie "dwójek". W meczu zapachniało niespodzianką, jednak to mielczanie zgarnęli komplet,

Wiesz, że rejestrując się w Fortunie wspierasz podkarpacieLIVE? Odbierz 20 zł, zakład bez ryzyka do 100 PLN i bonus do 1000 PLN!

Faworytem tego starcia były rezerwy Stali Mielec, które po rundzie jesiennej zajmowały trzecią lokatę. Podopieczni Damiana Skiby na prowadzenie wyszli już w 25. minucie, a do siatki trafił Mateusz Załucki. Sytuacja ta dodała skrzydeł miejscowym, którzy chcieli pójść za ciosem.

To im się udało, bowiem sześć minut później było już 2-0, a do siatki trafił Jan Kozłowski. Stalówka próbowała nawiązać walkę z drugim garniturem pierwszoligowca, lecz ten spokojnie kontrolował wynik spotkania. Do przerwy więcej goli nie padło.

Mielczanie po zmianie stron chcieli jak najszybciej zacząć mecz, jednak to zielono-czarni zaczęli być coraz bardziej widoczni. Ekipa ze Stalowej Woli w 70. minucie zdobyła kontaktowego gola, wobec czego rezultat końcowy był cały czas otwarty.

Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych, którzy w samej końcówce zdobyli jeszcze jedną bramkę. Jej autorem był Adam Kramarz, który tym samym ustalił wynik spotkania i zapewnił trzy oczka swojej ekipie.

1-0 Mateusz Załuck (25)
2-0 Jan Kozłowski (31)