2020-02-02 19:28:14

AZS PWSTE Jarosław pokonał Polonię Bytom

Jarosławianie zagrali mecz pełen emocji i pokonali Polonię Bytom (fot. Claudia Photography)
Kibice zgromadzeni na hali w Jarosławiu, zobaczyli świetne widowisko, które trzymało w niepewności do samego końca. Górą w nim ostatecznie byli miejscowi.

Początek spotkania doskonale ułożył się dla AZS-u PWSTE Jarosław, który błyskawicznie wypracował sobie ośmiopunktową przewagę. Polonia Bytom nie zamierzała jednak się poddawać i wraz z upływającym czasem, zaczęła się zbliżać do podkarpackiej ekipy.

Zespoł dowodzony przez Tomasza Fortunę starał się jednak utrzymywać odpowiednią przewagę i po pierwszej kwarcie wygrywał 25-19. Po krótkiej przerwie, bytomianie włączyli piąty bieg i w niecałe dwie minuty doprowadzili do wyrównania.

Sytuacja ta nie spodobała się gospodarzom, którzy zaczęli szukać sposobu na drużynę z Bytomia. Akademicy szybko jednak odskoczyli Mariusza Bacika, którzy dwoili się i troili, aby przewaga nie była zbyt duża. To poniekąd im się udało, bowiem wrócili do punktu wyjścia, czyli sześciu oczek.

Po zmianie stron, jarosławianie starali się utrzymywać przwagę i to im się udawało, choć Polonia nadal próbowała zmniejszyć straty. Decydująca była jednak ostatnia kwarta, a w niej walki nie brakowało. Wynik przez długi czas utrzymywał się na styku i ostatecznie to gospodarze mogli cieszyć się z wygranej.

AZS PWSTE Jarosław - BS Polonia Bytom 78-76 (25-19, 21-21, 13-15, 19-21)

AZS PWSTE Jarosław: Kuśmierz 0, Fortuna, Bielecki 4, Gumiński 22, Suliba, Mikołajko 4, Majka 4, Buszta 14, Argasiński 0, Strzępek 17, Reichert 0, Strzępek 13

BS Polonia Bytom: Zapert, Bączyński 19, Lewiński 2, Serwański 9, Mucha 1, Jagoda 6, Podkowiński 27, Kujon 0, Kucharski 3, Kurdubski 9

Sędziowali: Karol Nowak, Adrian Szczotka

Komisarz: Andrzej Protasiewicz