2020-01-19 14:02:54

AZS PWSTE Jarosław pokonał Basket Hills Bielsko-Biała

Jarosławianie zagrali mecz pełen emocji i przy okazji wygrali w Bielsku-Białej (fot. Claudia Photography)
Ekipa Tomasza Fortuny wygrała na trudnym terenie, ale co się najadła strachu to jej. Końcówka meczu mogła być dość spokojna, ale gospodarze zadbali o dramaturgię do ostatnich chwil.

Poczętek meczu doskonale rozpoczął się dla AZS-u PWSTE Jarosław, który dość szybko wypracował sobie całkiem niezłą przewagę. Basket Hills Bielsko-Biała nie wiedziało co się działo, a przyjezdni dalej podwyższali prowadzenie.

Podopieczni Tomasza Fortuny zagrali koncertowo, a przewaga wynosiła aż 20 oczek. Po krótkiej przerwie, koncert trwał nadal, jednak do głosu także dochodzili bielszczanie. Derminacja miejscowych sprawiła że poniekąd odrobili część strat, jednak dystans nadal był spory.

Goście musieli jednak mieć się cały czas na baczności. Jarosławianie jednak spokojnie przystąpili do trzeciej kwarty, choć po chwili to zespół Jacka Kocura włączył piąty bieg i jeszcze bardziej zmniejszył straty. Przyjezdni jednak w końcówce się ogarnęli i przed ostatnią kwartą mieli 14 punktów przewagi.

Wydawało się że już nie da się nic zepsuć. Niestety stare demony wróciły i akademicy w ostatniej kwarcie zagrali bardzo słabo. Gospodarze poczuli się pewnie i zdołali doprowadzić do remisu, wobec czego konieczna była dogrywka. Tam jarosławianie pokazali klasę i ostatecznie wygrali, choć mogło być różnie, bowiem w końcówce miejscowi mocniej przycisnęli i zrobiło się gorąco.

Basket Hills Bielsko-Biała - AZS PWSTE Jarosław 79-81 (9-29, 20-16, 21-19, 23-9, 6-8)

Basket Hills Bielsko-Biała: Marcol, Błotko, Zub 16, Szybowicz 19, Przybyła, Adamus 0, Garita 10, Wieczorek 5, Męcnarowski 4, Kozaczka 10, Fenrych 0, Cichoń 15

AZS PWSTE Jarosław: Kuśmierz, Fortuna 0, Krawiec 7, Gumiński 14, Mikołajko 12, Majka 1, Buszta 20, Argasiński 0, Strzępek 8, Reichert 3, Bielecki 16

Sedziowali: Rafał Bogdan, Alicja Butenko

Komisarz: Adam Szeremeta