2019-12-23 13:07:48

AZS PWSTE Jarosław przegrał z Wisłą Platinum Kraków

Jarosławianie wysoko przegrali z Wisłą (fot. Artur Gawle)
Podopieczni Tomasza Fortuny niezbyt udanie zakończyli tegoroczne zmagania. Beniaminek przegrał u siebie z Wisłą.

Od początku spotkania to Wisła Platinum Kraków była stroną dominującą, jednak AZS PWSTE Jarosław nie zamierzał odpuszczać. Wraz z upływającym czasem, mecz stał się jednak wyrównany, ale to goście w końcówce mocniej przycisnęli i do przerwy prowadzili trzema punktami.

Zespół dowodzony przez Piotra Piecucha nie zamierzał się zatrzymywać i z każdą minutą powiększą swoją przewagę. Jarosławianie mieli niezbyt wiele do powiedzenia i do przerwy przegrywali aż 29-50. Miejscowi próbowali jeszcze walczyć, ale to Wisła dyktowała warunki na parkiecie.

Drużyna z Krakowa tego dnia grała koncertowo i ani myślała przestawać, co było dosyć uciążliwe dla jarosłąwian. Akademicy jednak nie załamywali się, choć szanse na korzystny rezultat były już nikłe. Wisła jak sobie założyła, tak uczyniła i pewnie pokonała zespół miejscowych.

AZS PWSTE Jarosław - TS Wisła Platinum Kraków 68-94 (22-25, 7-25, 22-25, 17-19)

AZS PWSTE Jaroslaw: Kuśmierz 0, Fortuna 3, Krawiec 0, Bednarski 0, Gumiński 12, Mikołajko 6, Koper 10, Buszta 6, Argasiński 9, Strzępek 7, Reichert 3, Bielecki 12

TS Wisła Platinum Kraków: Siwak 0, Gorgoń 2, Natkaniec 9, Wojciechowski 10, Żaczek 10, Włodarczyk 9, Chrabota 16, Mozdyniewicz 1, Rerak 6, Maj 9, Zgłobicki 22

Sędziowali: Mariusz Godek, Magdalena Mazurewicz-Rydz

Komisarz: Jan Kuniec