2019-12-02 14:30:37

SPR Stal Mielec pokonała KPR Gwardię Opole

Mielczanie przełamali się w wielkim stylu (fot. PGNiG Superliga)
W końcu się udało! Mielczanie sprawili sporo radości swoim kibicom, pokonując brązowego medalistę minionego sezonu. Stal nie zostawiła na rywalu suchej nitki.

SPR Stal Mielec dość odważnie podeszła do meczu z KPR-em Gwardią Opole, jednak to przyniosło odpowiednie skutki, bowiem gospodarze dość szybko prowadzili 7-3. Podopieczni Dawida Nillsona nie zamierzali się zatrzymywać i cały czas atakowali.

Dobra gra mielczan, poskutkowała tym że prowadzili oni do przerwy aż czterema punktami. SPR Stal była w gazie i ani myślała go odłączać na drugą połowę. Jak się okazało był to strzał w przysłowiową dziesiątkę i w pewnym czasie miejscwi prowadzili już dziesięcioma punktami.

Biało-niebiescy jednak miewali także słabe momenty, jednak wychodzili z nich bez szwanku. Bywało jednak niebezpiecznie, ale w końcówce mielczanie uspokoili sytuację i ostatecznie wygrali w stosunku 34-26.

SPR Stal Mielec – KPR Gwardia Opole 34-26 (15-11)

SPR Stal Mielec: Wiśniewski – Krępa 7, Valyntsau 6, Krupa 6, Wojdak 4, Kornecki 4, Wilk 3, Janyst 2, Ćwięka 1, Jędrzejewski 1, Dutka, Skuciński, Olszewski, Grzegorek

KPR Gwardia Opole: Zembrzycki, Malcher – Mokrzki 4, Lemaniak 4, Siwak 3, Mauer 3, Zieniewicz 2, Zarzycki 2, Działakiewicz 2, Jankowski 2, Skraburski 1, Klimków, Małecki, Morawski, Milewski