2019-11-30 15:12:00

Garbarnia Kraków ograła Stal Rzeszów po raz drugi w tym sezonie!

Stal Rzeszów po raz drugi nie znalazła recepty na Garbarnię Kraków. (fot. Stal Rzeszów)
Stal Rzeszów przegrała z Garbarnią Kraków 2-3. Piłkarze Janusza Niedźwiedzia po raz drugi w tym sezonie musieli uznać wyższośc ekipy z Krakowa. Był to ostatni mecz Stali w jubileuszowym roku 75-lecia.

Po dziesięciu minutach gry piłkarze Garbarni Kraków wyszli na prowadzenie w meczu ze Stalą Rzeszów. Premierową bramkę w tym meczu zdobył Michał Feliks. Napastnik "Garbarzy" urwał się obrońcom "Biało-niebieskich" i w sytuacji sam na sam strzalem po długim rogu pokonał Wiktora Kaczorowskiego.

Sześć minut później było 1-1. Wyrównującą bramkę dla Stali Rzeszów zdobył Damian Kostkowski. Obrońca gospodarzy wykorzystał dobre dośrodkowanie Piotra Głowackiego i strzałem głową pokonał golkipera Garbarni.

W 34. minucie goście powinni wyjść na prowadzenie, ale wyśmienitą interwencją popisał się Kacozrowski. Bramkarz Stali z najwyższym trudem sparował uderzenie Kamila Kuczaka.

W myśl zasady, "co się odwlecze to nie uciecze" goście sześć minut później wyszli ponownie na prowadzenie. Drugą bramkę strzelił Grzegorz Marszalik, który głową skierował futbolówkę do bramki Stali Rzeszów.

Po osiemnastu minutach drugiej połowy podopieczni Łukasza Surmy prowadzili dwoma bramkami. Po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Feliks. Snajper Garbarni Kraków wykorzystał prostopadłe podanie od Tomasza Kołbona.

Trzy minuty później Feliks powinien mieć na koncie hat-tricka, ale piłka po jego strzale przeszła tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Kaczorowskiego.

Kwadrans przed końcem meczu Dominik Chromiński zdobył bramkę kontaktową, który strzelił głową po dośrodkowaniu Wojciecha Reimana. Stal ruszyła do ataków. Dodatkowo Garbarnia od 82. minuty grała w osłabieniu. Dwie żółte kartki w ciągu dwóch minut dostał Adrian Jurkowski i musiał opuścić boisko.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry minimalnie pomylił się Reiman i Stal Rzeszów przegrała z Garbarnią Kraków 2-3. Jest to już druga porażka podopiecznych Janusza Niedźwiedzia z ekipą Garbarni w obecnym sezonie.

0-1 Michał Feliks (10)
1-1 Damian Kostkowski (16)
1-2 Grzegorz Marszalik (40)
1-3 Michał Feliks (63)
2-3 Dominik Chromiński (76)

Takiego antysemickiego i rasistowskiego wyniku spotkania nikt się nie spodziewał. To się nie mieści w żadna rubryka.

Hidden 2019-11-30 15:18:14

Dziadostwo Niedzwiedzia !!!!

wasz prezes 2019-11-30 15:21:15

Oj Niedzwiadek zepsuły weekend tow. Ferencowi !!!

Kibic 2019-11-30 15:21:24

No trudno,zaatakujemy LM w przyszłym sezonie.

~anonim 2019-11-30 15:21:29

szkoda ze nie można było zagrac z legionovia 2 mecz z rzedu?.

abraxas 2019-11-30 15:22:52

Zarząd klubu nie zwalniając trenera działa na jego szkodę.

mariusz mario 2019-11-30 15:23:13

typowalem ze wygramy 4-1 ...Bezele Kochana Bylismy Zespolem Lepszym

Grizli 2019-11-30 15:23:21

Zaraz pewnie zacznie wylewać się hejt, ale obiektywnie trzeba przyznać, ze mecz był na bardzo wysokim poziomie, mimo niekorzystnego wyniku. Dzięki trenerowi i drużynie spokojnie możemy przepracować zimę i z nadzieja oczekiwać rundy wiosennej. Dziękujemy!

M 2019-11-30 15:25:48

Słaby mecz Stali ale przynajmiej emocje trzymały do samego końca, jak na beniaminka mamy nawet dobrą pozycję w tabeli i na wiosnę postać się zdobyć miejsca 4/5/6

Harry_Kane 2019-11-30 15:27:48

Byliśmy dużo lepsi, ale przegraliśmy. Brawo niedzwiedz.

~anonim 2019-11-30 15:28:02

Michał Stanisław Wlaźlik na trenera!!!!!!!!!

stalo my wierzymy 2019-11-30 15:39:03

można poznać liczbę widzów

Belamy 2019-11-30 15:39:50

No cóż . To było do przewidzenia. Stal jak narazie nie daje rady. Jednak ta liga zaskoczy niejednego jeszcze. Narazie Sovia ma dość punktów ale i to sie moze zmienić. Realnie oceniając żadna z rzeszowskich drużyn nie da rady w pierwszej 5 po zakończeniu sezonu.. Wydaje się że sezon dla obu rzeszowskich drużyn powinien sie skończyć 2 kolejki temu bo wyraźnie pikują w dół. To tak expresowo podsumowując bez obrażania kogokolwiek. Szkoda, ale moim zdaniem w przyszłym sezonie w pierwszej lidze raczej nie będzie ani Stali ani Resovii. Wielka szkoda.

Adam Janas1944 2019-11-30 16:02:56

To jest dramat panowie. Ku.... A puste trybuny i dobrze że Janusze chodzą.

Rzeszów to Resovia 2019-11-30 16:04:55

Tak jak kiedyś pisałem. Wygracia z Legionovia i będzie wielkie odbudowanie...A rzeczywistość swoje....

~anonim 2019-11-30 16:06:48

Przejeżdżając obok stadionu w trakcie meczu zaobserwowano 300, w porywach do 400 osób. Dla kogo wy gracie?

~anonim 2019-11-30 16:12:09

Liczba karnetowiczów - 1200. Liczba widzów - 300. Tacy wierni czy jednak coś było w plotkach o rozdaniu większości z nich?

DL 2019-11-30 16:21:11

Zostawcie trenera niedźwiedzia w spokoju. On wam dam ligę mistrzów, a nam wiele radości i śmiechu po drodze.

huhuha-huhuha idzie zima zła ; 2019-11-30 16:36:07

Chyba bardzo "długofalowy" projekt sie zapowiada :) Czy juz na Jasionce na tablicy przylotów widac dzisiejszy wynik? Portal lajfy.pl podał 300 - 400 widzów na meczu. Marketing w tym klubie to DRAMAT... koś ładnie "kosi" pieniązki sponsorów ;) - aha, TYLKO NIE ZMIENIAJCIE TRENERA ;)

Rzeszów=Resovia 2019-11-30 16:42:07

300 osób na 2. lidze hahahahaha
Po co wy gracie jak wy kibiców nie macie...

danek 2019-11-30 16:43:03

stal jest wielka !!!

~anonim 2019-11-30 16:45:25

Do resovi-Zamknąć pyski psie ogryski!Ciągnąć faje Stali i tyle w temacie!

~anonim 2019-11-30 16:52:03

Zobaczymy ilu Uszatych na wyjazd jutro pojedzie?15-tu w tym 25-tu pięciu studentów mieszkających na Mazowszu?

Lm 2019-11-30 17:41:35

Z barca by wygrali. ;)

Rzeszowianin 2019-11-30 17:50:56

Najważniejsze ze spiker w 71 minucie doliczyl sie 1002 kibicow...smiechu warty ten nawet nie osiedlowy ale dzielnicowy klubik!!!

Widzów 1002 2019-11-30 17:58:34

Gorsza pogoda odbija się również na frekwencji. Prawdopodobnie około 300-400 widzów ogląda dzisiejszy mecz.

Kibic 2019-11-30 17:59:49

Dzisiaj frekwencja na Stali była i tak bardzo przyzwoita.
Przecież sam prezes Kalisz przyznał ostatnio, że niedawno mecz Stali w Rzeszowie oglądało 4 (słownie: czterech) widzów.

speedway fan 2019-11-30 20:26:39

Nikt pojutrze nie będzie pamiętał ilu było widzów, a chcąc się dowiedzieć sprawdzi oficjalne statystyki, gdzie będzie >1000 - fakt. Niestety, patrząc po powtórkach, na trybunach nie było wiele więcej, niż 300 osób. Ktoś powie, że pogoda, że wyniki, że coś tam, ale jakkolwiek by na to nie patrzeć frekwencja jest katastrofalna, a to nie pierwszy mecz gdzie nie ma nawet 500 osób. Mimo wszystko Rzeszów nie jest takim małym miastem, wraz z okolicami to lekko 300 tysięcy ludzi, wyniki, ani gra nie są aż takie złe - wciąż w pełni realna jest walka o zaplecze ekstraklasy, dokładając do tego rozmach z jakim działa marketing, można się załamać. Pierwszy lepszy mecz żużla bez żadnej reklamy niemal zapełnia trybunę. Nawet głupi developres wypełnia podpromie. Przy nieporównywalnie gorszych wynikach i braku jakiegokolwiek marketingu, resovia grająca w tamtym roku na obcym stadionie nie wypadała tak słabo. Można co mecz podkręcać frekwencję o 500-1000 osób tak że średnie wyjdą bardzo ładnie, ale może warto się jednak zastanowić dla kogo to wszystko. Zakładając nawet awans w barażach, nikt chyba nie sądzi że na stadion zacznie chodzić po 5000 osób w I lidze. Nawet tam, bez walki o najwyższe cele, frekwencja będzie się kręciła koło 1000 osób (poza paroma topowymi spotkaniami), a koszty przeogromne. Panie Kalisz, czy nie lepiej zainwestować w żużel? Patrząc historycznie, w Rzeszowie nigdy nie było większego klimatu na piłkę. To wokół żużla zawsze skupiało się najwięcej kibiców. Bez względu na wyniki, chyba nigdy frekwencja nie była tak fatalna, ani nawet zbliżona. Tutaj jest potencjał kibicowski, ten sport ludzie chcą oglądać całymi rodzinami. Zresztą, starujemy na wiosnę i sam Pan zobaczy. Stal to dobry kierunek, ale żużel jeszcze lepszy, zapraszamy.

~anonim 2019-11-30 20:42:59

rzeczywiscie, wywalic 20 mln w 2 lata i na koncu drogi miec na trybunach po 300/500 osob kaze sie zastanowic po co to wszystlo... :/

stalo my wierzymy 2019-11-30 20:50:59

Przepraszam ale jest gdzieś wywiad z Panem Januszem jak on widzi okiem profesjonalisty co sie dzisiaj stało

~anonim 2019-11-30 21:09:44

Piast Gliwice w zeszlym sezonie wygral Mistrzostwo Polski przy 16 mln budzetu. Stal przy 12 bankach osiagnela 300 widzow na trybunach.

normalny kibic z Rzeszowa 2019-11-30 21:33:45

Na stronie klubu Garbarni Kraków jest konferencja po meczu . Warto posłuchać bo niedzwiedzinio chyba idzie w odstawkę. dziękował wszystkim i za wszystko a Kalisz chyba ma już dość wydawania kasy na gawędziarza. Szkoda taki był fajny gość z ta LM za parę lat .

Nowy w Rzeszowie 2019-11-30 21:49:54

Ktos tydzien temu smial ze na W22 ok1000 osob bylo.. a dzis u nich ledwie moze 300 osob ŻENADA !! Mniej szczekania wiecej dzialania proponuję

Black Week 2019-11-30 21:51:36

W Rzeszowie na black week rozdaja nawet pkt :D

Adam Janas 2019-11-30 22:38:17

Kur..wa matoly zacznijcie chodzic na mecze a na wyjazdach skonczcie zawyzac liczby.

mariusz mario 2019-11-30 22:41:46

Jak to typowales 4-1 ? W ilosci bramek sie nie pomyliles bo bylo 5 ;)

Adam Janas1944 2019-11-30 23:02:55

Ku.... wy na mecze chodzić bo na GARBARNI bylo nas najmniej w 2lidze to jest żałosne 200 osób na stadionie

Adam Janas 2019-11-30 23:16:56

panowie ale zeby sie tak zblaznic i DWA bilety sprzedac na mecz to dramat

aaaaa 2019-12-01 00:51:44

haha Janusz, byla pasja wiec jest dobrze? Misiek sie poplakal bo juz chyba wie ze sie nie zobaczymy na wiosne...szkoda. Zegnaj Janusz...

olo 2019-12-01 01:11:01

Zobaczyłem bramki z tego meczu i zachowanie niektórych zawodników to jest poziom rozgrywek osiedlowych. Reiman przy 1 bramce pozycja najazdowa obserwacyjna - " ktoś go tam przecież dogoni". Sierant przy 2 bramce pozycja wyluzowana fałszywa - "o kurde miałem piłkę i już nie mam ". Jarecki przy 3 bramce pozycja przedzawałowa tragiczna - "weźcie ode mnie piłkę bo nie ujadę". Styl gry faktycznie unikatowy.

~anonim 2019-12-01 07:59:35

Kto wpuścił tego slabego Plaskowskiego na boisko ? Płonka to przynajmniej akcje robił

~anonim 2019-12-01 09:30:27

Juz mniejsza o wynik czy gre. Konczymy rok w szostce, w zimie pare wzmocnien i wchodzimy w barazach. Problemem jest frenkwencja, ktora od polowy rundy przypomina ta z boisk 4 ligowych i trzeba sobie to jasno powiedziec. Wyniki, ani liga niespecjalnie przyciagaja - nie przesadzajmy, jak na kopanie sie przez lata po czolach w lokalnych ligach, sa przyzwoite i z dobrymi perspektywami na wiecej. Akcje marketingowe w zaden widoczny sposob nie przekladaja sie na widzow. Ostatnie meczen ograniczaly sie w zasadzie do garstki patusow, ktorzy i tak by przyszli. Niestety, cala reszta raczej nie zacznie pojawiac sie w sensownych liczbach wczesniej nie ekstraklasie. Smutne to patrzac na skale zaangazowania tak wielu osob.

Rzeszów 2019-12-01 09:34:25

Przerost formy nad treścią niestety. Szkoda Prezesa, któremu głowę zrobili niektórzy "fachofcy". Wyniki młodzieży dramat także mimo zaciągu trenerów i wymiany niemal 50% dzieci w drużynach młodzieżowych. Przyznać trzeba że PR, FB, Instagramy itd bundesliga. Marketing = 400 widzów średnio

~anonim 2019-12-01 10:11:16

Dlatego inwestowac w zuzel jak ktos wczeaniej napisal. W sport ktory przyciaga tlumy i kibice chca ogladac bez wzgledu na wyniki. Ludziom robi sie niedobrze od polskoej ekstraklasy, a co dopiero mowic o 2 (3) lidze. Dolozny do tego latke wylegarni wszelkiej patologii i 300 osob nikogo nie powinno dziwic.

Dziennikarz za 2200 netto :) 2019-12-01 11:27:19

Nawet wiekszość dziennikarzy dała sie nabrac na te bajki - za uscisniecie dloni prezesow, dobre jedzenie na meczach, albo mozliwosc postania w "towarzystwie". Pewnie niektorzy mysla: - Moze załapie sie na jakąś funkcje w klubie, przeciez tam teraz tyle kasy haha :) Zenujace :)

Prezesi i sztab tez fajni: - Mamy marketing i kase. Każda druzyna nas się bedzie bała juz przed meczem. Niestety, tak to nie działa :) Trzeba znowu nakupowac piłkarzy, bo póki co, to wstyd na cała Polske. Te pieniądze można lepiej wydac, bo żuzel czeka - widownia 10 tys na kazdy meczu gwarantowana ;)

do speedway fan 2019-12-01 11:37:37

nie było klimatu na piłkę? to poszukaj frekwencji Resovii z końca lat 30tych gdy na 40 tys mieszkańców 3 tys. przychodziło na mecze. Że komuchy musiiały nowy klub wymyśleć, bo sanacyjna związana z wojskiem i kościołem przedwojenna Resovia była be, to masz efekt. Jeszcze żeby udało im sie zabić tę Resovię ale rzeszowiacy nie dali. Projekt Stal Rzeszów umarł już dawno, teraz to prywatna zabawka prezesa podsycanego przez kilku post stalowskich urzędników. Czas to zakończyć.Żużel na Stali piłka na Resovii i stadiony będą pełne.