2019-11-29 19:11:38

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów wróciły do wygrywania i pokonały BKS Stal Bielsko-Biała

foto. Developres SkyRes Rzeszów
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów po porażce z 0:3 z Chemikiem Police, wróciły na zwycięską ścieżkę i pokonały w wyjazdowym spotkaniu BKS Stal Bielsko-Biała. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Aleksandra Krzos.

Faworytkami tego spotkania były rzecz jasna rzeszowianki, które po porażce w ostatniej kolejce z Chemikiem Police, chciały sobie powetować ostatnie niepowodzenie. Rywalki, zespół BKS Stali Bielsko-Biała, plasowały się przed tym meczem na 5 pozycji w tabeli, co było dla nich bardzo dobrym wynikiem.

Inauguracyjna partia była wyrównana, obie drużyny prezentowały wysoki poziom, aż do końcówki seta, kiedy po bloku na Olivii Różański zrobiło się 21:19 dla Developresu, chwilę później siatkarka BKS-u ponownie została zablokowana i set powoli zmierzał do końca. Ostatecznie Rysice wygrały pierwszą odsłonę 25:20.

Początek drugiego seta miał wyrównany przebieg, później jako pierwsze na prowadzenie wyszły gospodynie. Po bloku Martyny Świrad na Katarzynie Zaroślińskiej-Król zrobiło się 9:5 dla gospodyń. Później rzeszowianki dogoniły przeciwniczki i mieliśmy wyrównany fragment gry, ostatecznie końcówka ponownie padła łupem Rysic i po punktowym ataku Ali Frantti, Developres mógł świętować zwycięstwo w drugiej odsłonie tego spotkania.

Trzecia partia od początku została zdominowana przez drużynę przyjezdnych, po ataku Zaroślińskiej-Król mieliśmy wynik 4:1. Później świetnym uderzeniem z drugiej linii popisała się Michaela Mlejnkova i zrobiło się 7:2 dla Developresu. Dalsza część seta to duża dominacja rzeszowianek, udany atak wprowadzonej na boisko Gabrieli Polańskiej pozwolił siatkarkom Stephana Antigi odskoczyć na 6 punktów przewagi. As serwisowy Frantti dobitnie potwierdził, kto jest lepszy w tym secie i końcówka przebiegła bez większej historii. Ostatecznie po błędzie w ataku przyjmującej BKS-u, spotkanie dobiegło końca i skończyło się wynikiem 3:0 dla Developresu SkyRes Rzeszów.

BKS Stal Bielsko-Biała 0:3 Developres SkyRes Rzeszów

(20:25, 20:25, 19:25)

MVP: Aleksandra Krzos