2019-11-24 10:41:19

Wólczanka Wólka Pełkińska zremisowała z Hutnikiem Kraków i przezimuje w pierwszej czwórce

Piłkarze Wólczanki Wólka Pełkińska zremisowali u siebie z Hutnikiem Kraków 0-0 i zimę spędzą na czwartym miejscu w tabeli.

Pojedynek w Przeworsku od pierwszych minut był bardzo wyrównany. Przed przerwą więcej okazji stworzyli goście, ale dobrze pomiędzy słupkami Wólczanki Wólka Pełkińska spisywał się Oskar Kubik.

Gracze Hutnika Kraków szanse na gola mieli także po przerwie. Groźnie uderzał Kamil Sobala, ale ponownie na posterunku był Kubik. W odpowiedzi niewiele pomylił się Dawid Olejarka.

Ten sam zawodnik miał idealną okazję na zwycięskiego gola dla Wólczanki Wólka Pełkińska w doliczonym czasie gry. Jego uderzenie zmierzało już do bramki, ale w ostatniej chwili z linii piłkę zdołał wybić Patryk Kołodziej. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0-0.

Obydwa zespoły przedłużyły serię meczów bez porażki do 10 i mogą być zadowolone ze swojej postawy w tym roku. Hutnik kończy na miejscu drugim, a Wólczanka na czwartym. Podopieczni Marcina Wołowca mają szansę, by w rundzie wiosennej bić się o awans, choć w Wólce Pełkińskiej nikt nie ukrywa, że przed drużyną postawione zostały raczej inne cele.

Wólczanka Wólka Pełkińska: Kubik - Łazarz, Wrona, Basista (85. Gul), Mazurek, Kocur (73. Kądziołka), Olejarka, Khorolskyi, Skrzypek, Kłos, Pietluch.

Hutnik Kraków: Dul - Pyciak (84. Jarercki), Kołodziej, Drąg, Kędziora, Antoniak (71. Kurek), Gamrot, Linca, Światek, Tetych, Sobala (67. Ogar).

Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin).
Żółte kartki: Łazarz, Mazurek, Olejaka - Pyciak, Antoniak.