2019-11-20 21:11:22

PGE Skra Bełchatów za mocna dla Asseco Resovii

foto. Asseco Resovia
Siatkarze Asseco Resovii zanotowali 5 porażkę w tym sezonie przegrywając na wyjeździe 0:3 z PGE Skrą Bełchatów. Nie jest to dobra informacja dla trenera Piotra Gruszki, nad którym powoli zbierają się czarne chmury.

Wiadome przed tym meczem było, że zdobycie chociażby punktu przez Asseco Resovie w Bełchatowie będzie traktowane jako sukces. Siatkarze Piotra Gruszki formą nie imponowali, a ponadto zmagali się z problemami kadrowymi. Do składu na mecz ze Skrą Bełchatów powrócił środkowy Bartłomiej Lemański.

Początek pierwszej partii był bardzo wyrównany, obu ekipom z trudem przychodziło odskoczenie od rywala. Po ataku Mariusza Wlazłego Bełchatowianie prowadzili 9:7, jednak Pasy szybko tę stratę odrobiły. W połowie przewaga Pszczółek urosła do trzech punktów i końcówka seta w wykonaniu siatkarzy Michała Mieszko Gogola przebiegała spokojnie, co pozwoliło im wygrać 25:19.

Druga odsłona miała nieco inny scenariusz niż pierwsza, Skra po udanej zagrywce Jakuba Kochanowskiego objęła prowadzenie 6:3 i później min. dzięki świetnej grze Mariusza Wlazłego i Milada Ebadipoura tę różnicę powiększała. Gdy wydawało się, że ten set jest już rozstrzygnięty to obudzili się podopieczni Piotra Gruszki, którzy po uderzeniuc Nicholasa Marechala zbliżyli się na dwa punkty. „Zimną krew” w końcówce zachowali Bełchatowianie, którzy po ataku Irańskiego przyjmującego cieszyli się ze zwycięstwa w tym secie.

Ostatni akord tego spotkania lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych, którzy prowadzili 5:3, a efekt dały poczynione przez trenera Gruszkę zmiany w przerwie miedzy setami. Dobrą grę Rzeszowian przerwał Michał Mieszko Gogol, który wziął przerwę po której jego siatkarze odrobili straty. Później gospodarze przycisnęli przeciwnika i rozwiali ich marzenia o zdobyciu chociażby punktu w Hali Energia. Ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 25:21.

PGE Skra Bełchatów 3:0 Asseco Resovia

(25:19, 25:23, 25:21)

MVP: Milad Ebadipour

PGE Skra Bełchatów: Wlazły (13), Kłos (3), Kochanowski (9), Katić (13), Ebadipour (15), Łomacz (1), Piechocki (libero) oraz Huber

Asseco Resovia: Krulicki (2), Kosok (5), Komenda, Hoag (9), Marechal (15), Schulz (11), Perry (libero) oraz Mariański (libero), Lemański (1), Rousseaux (2), Shoji (1) i Buszek (1)