2019-11-20 20:23:18

Miasto Szkła Krosno pokonało Rawlplug Sokół Łańcut

Krośnianie ograli w meczu derbowym zespół z Łańcuta (fot. Dariusz Błażejowski)
Dzisiaj nasi pierwszoligowcy odrabiali zaległości. Spadkowicz z Energa Basket Ligi pokonał w meczu derbowym ekipę z Łańcuta i włączył się się do walki o awans.

Miasto Szkła Krosno do meczu z Rawlplug Sokołem Łańcut przystępowało w nie najlepszych nastojach, bowiem w zeszłym tygodniu ulegli oni ekipie z Wałbrzycha. Łańcucianie zaś także nie mieli najlepszych humorów, bowiem w sobotę musieli uznać wyższość drużyny z Pruszkowa.

Jak na derby przystało, spotkanie od początku było wyrównane, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. W końcówce jednak, mocniej przycisnęli przyjezdni i to oni na krótką przerwę schodzili z czteropunktową zaliczką.

Druga odsłona doskonale rozpoczęła się dla krośnian, którzy błyskawicznie odrobili straty. Od tej pory, mecz był cały czas na styku, a obie drużyny szły cios za cios. Emocji było co nie miara i nikt nie zamierzał odpuszczać, wobec czego do przerwy był remis 43-43.

Kolejne minuty spotkania były niezmienne i cały czas oba zespoły tylko wymieniały się atakami. Po czerech minutach trzeciej kwarty, mocniej przycisnęli podopieczni Marcina Radomskiego, którzy z czasem odskoczyli na siedem oczek.

Końcówka trzeciej kwarty była bardzo emocjonująca i gospodarze na ostatnie dziesięć minut, schodzili z jedenastopunktową przewagą. Zespół dowodzony przez Dariusza Kaszowskiego w ostatniej kwarcie zagrał va banque, jednak nie przyniosło to oczekiwanego skutku.

Miasto Szkła Krosno - Rawlplug Sokół Łańcut 83-76 (15-19, 28-14, 22-13, 18-20)

Miasto Szkła Krosno: Oczkowicz 20, Ciesielski 2, Smarzy, Spała 2, Czujkowski 16, Śpica 3, Ziółko, Dymała 27, Sadło 3, Walciszewski, Żmudzki 8, Kasiński 0

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot, Zaguła 4, Kulikowski 5, Karolak 11, Wieloch 12, Szymański 9, Klima, Konopatzki 23, Ciechociński 8, Czerwonka 4

Sędziowali: Adam Krasuski, Michał Cieśla, Mateusz Wawrzyński

Komisarz: Jan Gandor