2019-11-18 13:28:38

Rawlplug Sokół Łańcut pokonał Elektrobud-Investment ZB Pruszków

Łańcucianie ograli zespół z Pruszkowa (fot. archiwum)
Zespół dowodzony przed Dariusza Kaszowskiego otrząsnął się po dwóch porażkach. Łańcucianie ograli zespół z Mazowsza i nadal są w czołowce ligi.

Mecz dużo lepiej rozpoczęli koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut, którzy szybko zdobyli odpowiednią przewagę nad Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Gospodarze śmiało sobie poczynali na parkiecie i lepiej punktowali za trzy punkty.

Goście z Mazowsza w końcówce jednak mocniej przycisnęli, jednak to łańcucianie na krótką przerwę schodzili w lepszych nastrojach. Obraz gry w drugiej kwarcie nie uległ zmianie i to nadal żółto-czarni dyktowali warunki na parkiecie.

Rawlplug Sokół Łańcut radził sobie bardzo dobrze, choć zespół z Pruszkowa próbował nawiązać walkę, jednak bezskutecznie. Druga część spotkania ostatecznie zakończyła się wynikiem 44-31. Po przerwie przyjezdni postawili wszystko na jedną kartę, chcąc zagrozić ekipe z Łańcuta.

Miejscowi jednak zamierzali oddawać inicjatywy i nadal utrzymywali odpowiedni dystans do Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Dużą rolę odgrywały celne rzuty za trzy, które lepiej wykonywali łańcucianie, wobec czego dużo łatwiej budowało im się przewagę.

Ostatnia kwarta bywa często tą najtrudniejszą, jednak podopieczni Dariusza Kaszowskiego zachowali zimną głowę i nie trwonili wcześniej wypracowanej przewagi. Starcie było wyrównane, jednak żółto-czarni bez problemów poradzili sobie z rywalem.

Rawlplug Sokół Łańcut - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 81-60 (21-14, 23-17, 19-12, 18-17)

Rawlplug Sokół Łańcut: Iglot 0, Zaguła 9, Kulikowski, Karolak 11, Wieloch 9, Szymański 2, Klima 11, Konopatzki 19, Noga 0, Ciechociński 11, Czerwonka 9

Elektrobud-Investment ZB Pruszków: Dalkowski 3, Kierelewicz 3, Szczypiński 8, Sobczak 16, Jankowski 10, Janik 10, Drewniak, Szwed 4, Nieporęcki 3, Stawiak 3

Sędziowali: Marek Czernek, Jakub Adameczek, Mateusz Wawrzyński

Komisarz: Zbigniew Nowocin