2019-11-17 17:10:46

Developres SkyRes Rzeszów bez problemów ograł Budowlanych Łódź

Rysice nie dały szans Grot Budowlanym Łódź. (fot. Developres Rzeszów)
Piękna seria zwycięstw KS Developresu SkyRes Rzeszów wciąż trwa! Siatkarki Stephana Antigi pokonały 3-0 wicemistrzynie Polski Grot Budowlanych Łódź i zanotowały 8 wygraną z rzędu. Na trybunach "Rysice" wspierało 4218 widzów.

Gra obu ekip w pierwszej partii bardzo falowała, najpierw przewagę zyskała drużyna Developresu SkyRes Rzeszów, jednak chwilę później zawodniczki Grot Budowlanych Łódź odrobiły stratę z nawiązką. Podopieczne Stephana Antigi zdołały nieco ustabilizować swoją grę i po zagrywce Kamili Witkowskiej wyszły na prowadzenie 16:13. Drużyna przyjezdnych próbowała odrabiać straty, jednak Łodzianki nie potrafiły znaleźć sposobu na świetnie dysponowaną w ataku Katarzynę Zaroślińską-Król. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:20, po skutecznym ataku Alexandry Frantti.

Mocno w drugiego seta weszły przyjezdne, które rozpoczęły go od prowadzenia 4:0. O przerwę poprosił trener Antiga. Rywalki udało się dogonić przy stanie 8:8. Później gra się wyrównała i mieliśmy sporo walki na boisku. Podobnie jak w pierwszej odsłonie, lepsze w końcówce okazały się gospodynie, które po punktowym bloku Kamili Witkowskiej prowadziły 23:19. Wicemistrzynie Polski się już nie podniosły i przegrały 21:25.

O tym, kto lepiej wytrzymuję psychicznie grę w końcówkach setów, po raz kolejny pokazały siatkarki z Podkarpacia, które ponownie mimo słabszego początku seta, zdołały dogonić rywalki i nie wypuściły zwycięstwa do samego końca. Oprócz bardzo dobrej gry Rysic, błędy własne dołożyły siatkarki z Łodzi, które były w Rzeszowie bezradne i musiały obejść się smakiem w trzeciej partii przegrywając 23:25, a w konsekwencji całe spotkanie 0:3. MVP spotkania została wybrana Katarzyna Zaroślińska-Król.

Warto dodać, że został pobity rekord frekwencji na Podpromiu w tym sezonie. Mecz Developresu Rzeszów z Grot Budowlanymi Łódź oglądało 4218 widzów.

Developres SkyRes Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 3-0 (25:22, 25:21, 25:23)

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król