2019-11-09 15:31:22

Dobre zakończenie jesieni. Stal Rzeszów pokonała Skrę Częstochowa

(fot.archiwalna, stalrzeszow.pl)
Stal Rzeszów pokonała w wyjazdowym meczu Skrę Częstochowa 2-1. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia poprawili tym samym humory sobie i kibicom w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej sezonu 2019/2020 II ligi.

W pierwszej połowie grę prowadziła głównie Stal Rzeszów, ale nie potrafiła wykorzystać nadarzających się okazji. Bramka powinna paść de facto już w 10. minucie, kiedy po błędzie defensywy Skry Częstochowa przy piłce znalazł się Grzegorz Goncerz. Sytuację uratował jednak szybki powrót Mateusza Bondarenki. Wynik otworzył tuż przed przerwą Damian Kostkowski, który do zagranej z rzutu wolnego przez Wojciecha Reimana piłki doszedł na krótkim słupku, musnął ją i zaskoczył bramkarza gości.

W drugiej części gry gospodarze przejęli inicjatywę, ale kompletnie nic z niej nie mieli. Akcje tworzyli głównie lewą flanką, ale nie potrafili stworzyć groźnych sytuacji. Czego nie zrobiłą Skra, to zrobiła Stal - szybka akcja, kolejny błąd w szeregach defensywy częstochowian i Grzegorz Goncerz podwyższył prowadzenie przyjezdnych.

Miejscowi szuakli bramki kontaktowej. Takową powinni zdobyć w 77. minucie - Piotr Nocoń przejął piłkę, stanął oko w oko z Wiktorem Kaczorowskim, zagrał do Damiana Niedojada, ale ten przegrał pojedynek z młodym bramkarzem gości. Ostatecznie Skra gola zdobyła, ale tylko honorowego - w piątej minucie dolicznego czasu gry do siatki rzeszowian trafił Mariusz Holik, a zaraz po tej sytuacji arbiter odgwizdał koniec meczu. Komplet punktów pojechał na Hetmańską 69.

0-1 Damian Kostkowski (44')
0-2 Grzegorz Goncerz (70")
1-2  Mariusz Holik (90+5')

Skra Częstochowa: Biegański – Bondarenko, Zalewski, Nicoń, Brusiło (76' Napora), Niedojad (65' Wolny), Gołębiowski (55' Olejnik), Andrzejczak, Niedbała, Obuchowski, Holik

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Kostkowski, Sylwestrzak (65' Cyfert), Głowacki, Sierant, Mozler, Reiman, Szczepanek (90+1 Pociecha), Jarecki (90' Sadzawicki), Pląskowski (78' Płonka), Goncerz