2019-11-03 19:11:55

Tylko remis w starciu PGE FKS Stali Mielec z Zagłębiem Sosnowiec

foto. Stal Mielec
Remisem 1:1 skończyło się spotkanie 16. kolejki I ligi pomiędzy PGE FKS Stalą Mielec, a Zagłębiem Sosnowiec. Gospodarze przegrywali od 75. minuty, jednak punkt uratował im rezerwowy Josip Soljić.

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec po niespodziewanej wygranej w Pucharze Polski nad Pogonią Szczecin do spotkania z Zagłębiem Sosnowiec przystępowali w roli faworyta. Ten mecz miał być przełamaniem w lidze po ostatnich niepowodzeniach z drużynami z dołu ligowej tabeli.

Pierwsza połowa bardziej przypominała ostatnie mecze ligowe w wykonaniu zawodników Dariusza Marca, niż spotkanie pucharowe. Więcej strzałów oddawali przyjezdni, którzy dość odważnie sobie poczynali na stadionie w Mielcu. Do szatni, jednak obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie.

Na drugą odsłonę spotkania trener Marzec desygnował do boju Josipa Soljicia i Andreje Prokicia, którzy rozruszali trochę formacje ofensywną Stali. Pierwsi jednak cios w tym meczu wyprowadzili podopieczni Dariusza Dudka, którzy w 75. minucie za sprawą Patryka Mularczyka objęli prowadzenie. Odpowiedź Mielczan nadeszła kilka minut później, kiedy to właśnie Chorwacki zawodnik doprowadził do wyrównania. Więcej bramek w tym meczu nie padło i gospodarze mogli czuć niedosyt, gdyż mieli okazje, żeby to spotkanie wygrać. Po ostatnim gwizdku arbitra kibice Stali wygwizdali swoich zawodników wyrażając dezaprobatę nad ich grą

0-1 Patryk Mularczyk (75')
1-1 Josip Soljić (80')