2019-11-02 19:32:43

Wisłoka Dębica minimalnie słabsza w Lublinie. Michał Grunt dał wygraną Motorowi

Michał Grunt (z piłką) strzelił jedynego gola w meczu Motor Lublin - Wisłoka Dębica (fot. facebook.com/MotorLublin)
Wisłoka Dębica przegrała 0-1 w wyjazdowym meczu z Motorem Lublin. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Michał Grunt.

Podopieczni Dariusza Kantora nie przestraszli się Motoru Lublin i byli blisko cennego punktu w "Kozim Grodzie". Pogrążył ich 26-letni Michał Grunt, który zdobył dopiero drugą bramkę w sezonie. Ale w tym meczu jedyną.

W pierwszej połowie obydwa zespoły nie stworzyły wielu okazji na gole. Bliżej szczęścia był zawodnik gospodarzy Dominik Kunca, który uderzył w poprzeczkę bramki Tomasza Libery. Do przerwy był bezbramowy remis.

Chwilę po zmianie stron groźnie główkował Michał Paluch, ale golkiper Wisłok Dębica był dobrze ustawiony i nie dał się zaskoczyć. Kolejną okazję na gola dla Motoru Lublin miał także Dominik Kunca, ale jego uderzenie trafiło w boczną siatkę. W 66. minucie głową strzelał Sławomir Duda, ale i tym razem górą był Libera.

Piłkarze Wisłoki Dębica trzymali się do 80. minuty. Właśnie wtedy przypomniał o sobie Michał Grunt, który zdobył gola na 1-0 choć na boisku pojawił się zaledwie kilka minut wcześniej. Jak się później okazało była to jedyna bramka w tym spotkaniu i trzy "oczka" zostały w Lublinie.

Wisłoka Dębica tym samym, po ośmiu kolejnych spotkaniach bez porażki, wreszcie musiała uznać wyższość rywali. Wcześniej, dokładnie 1 września, biało-zieloni przegrali w Sieniawie.

1-0 Michał Grunt (80)

Motor Lublin: Strączek - Michota, Grodzicki, Łukasik, Gruszkowski, Darmochwał (88. Cichocki), Duda, Kumoch (85. Kruczkiowski), Nowak (69. Rymek), Kunca, Paluch (74. Grunt).

Wisłoka: Libera - Hus, Cabała, Remut (11. Wilk, 69. Gwiazda), Sojda (79. Lubera), Łanucha, Fedan, Pelc, Król, Prokop (70. Maik), Siedlik (70. Domański).

Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).
Żółte kartki: Paluch, Kunca, Łukasik, Grunt - Łanucha, Fedan.
Widzów: 1847.