2019-10-30 19:50:00

Blamaż Asseco Resovii! Przegrali ze Ślepskiem Malow Suwałki

Asseco Resovia niespodziewanie przegrała 1-3 z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki. "Pasiaki" wygrały pierwszą parte, ale w trzech kolejnych musieli uznać wyższość rywala.

Przed meczem rzeszowscy kibice pożegnali Łukasza Perłowskiego, który przez 16 lat reprezentował barwy Asseco Resovii. Były środkowy "Pasiaków" zaserwował przed rozpoczęciem meczu czym oficjalnie rozpoczął sezon 2019/20 na Podpomiu.

Asseco Resovia od początku meczu narzuciła wysokie tempo w meczu ze Ślepskiem Malow Suwałki. Podopieczni Piotra Gruszki powadzili już 10-5. Później wydawało się, że kontrolują przebieg seta. Jednak przy wyniku 20-14 "Pasy" stanęły i goście doprowadzili do wyniku 20-19. Jednak końcówka seta należała do gospodarzy i wygrali oni pierwszą partię 25-23.

Drugi set w pełni był kontrolowany przez ekipę prowadzoną przez byłego trenera Resovii, Andrzeja Kowala. Goście bardzo dobrze prezentowali się na zagrywce, osiągnęli przewagę, której nie oddali do końca partii. Ostatecznie w drugim secie wygrali 25-17 i w meczu było 1-1.

Trzecia odsłona środkowego meczu zaczęła się jak druga. Goście wyszli na prowadzenie 6-2. Pierwsze trzy punkty w tej części gry zdobył Nicolas Szerszeń. Później Piotr Gruszka starał się ratować wynik meczu. Na parkiecie pojawili się niemal wszyscy gracze, ale nic to nie dała. Trzeci set padł łupem Ślepska Malow Suwałki 25-16.

Czwarty set rozpoczął się od gry na przewagi, aż w końcu gospodarze przełamali ekipę beniaminka i osiągnęli trzypunktową przewagę. Jednak później siatkarze Ślepska Suwałki zniwelowali tę przewagę i końcówka seta, jak i całego meczu należała do nich. Beniaminek niespodziewanie pokonał Asseco Resovię 3-1. Było to pierwsze spotkanie w historii ekipy z Suwałk w Plus Lidze.

MVP spotkania został uznany Nicolas Szerszeń, który w ubiegłym sezonie grał w Asseco Resovii.

Asseco Resovia - MKS Ślepsk Malow Suwałki 1-3 (25-23, 17-25, 16-25, 22-25)