2019-10-29 15:45:03

Apklan Resovia bez szans w starciu z Lechem Poznań. "Pasiaki" odpadły z Totolotek Pucharu Polski

Apklan Resovia była bez szans w starciu z Lechem Poznań.
Apklan Resovia przegrała 0-4 z Lechem Poznań. Pierwsze pół godziny nie zwiastowało takiego wyniku końcowego, jednak ekipa z PKO Ekstraklasy okazała się za mocna dla lidera 2 ligi.

Początek meczu należał do Apklan Resovii. Piłkarze Szymona Grabowskiego dominowali przez pierwsze pół godziny. Właśnie w 30. minucie "Pasiaki" miały najlepszą okazję do objęcia prowadzenia w meczu z Lechem Poznań. Serhij Krykun minął dwóch obrońców "Kolejorza", ale nie trafił w bramkę.

Dwie minuty później ekipa Lecha Poznań po raz pierwszy zagroziła bramce gospodarzy, ale Wojciech Daniel zdołał obronić strzał Kamila Jóźwiaka.

W 38. minucie Lech Poznań wyszedł na prowadzenie za sprawą Christiana Gytkjaera. Piłkę w pole karne wrzucił Filip Marchwiński po którym strzał oddał Pedro Tiba. Daniel zdołał obronić to uderzenie, ale przy dobitce najlepszego napastnika "Kolejorza" nie miał szans.

Piłkarze Dariusza Żurawia zdobyli jeszcze bramkę do szatni. W ostatniej minucie pierwsze połowy ponownie na listę strzelców wpisał sie Gytkjaer. Asystą popisał się Marchwiński.

Dwie minuty po zmianie stron losy awansu zostały rozstrzygniętę. Na rajd zdecydował się Jóźwiak dograł piłkę w pole karne a tam Wołodymir Kostewycz końcówką buta pokonał golkipera Apklan Resovii.

W 54. minucie wynik spotkania na 0-4 ustalił najlepszy tego dnia na boisku, Filip Marchwiński. Ponownie asystę na swoim koncie zapisał Kamil Jóźwiak.

Piłkarze Szymona Grabowskiego próbowali zdobył bramkę honorową, ale nie zdołali sforsować dobrze dysponowanej defensywy Lecha Poznań.

Goście jeszcze raz zagrozili bramce Resovii sześć minut przed końcem meczu. Strzał Tymoteusza Puchacza wyladował na poprzeczce bramki Wojciecha Daniela.

Apklan Resovia - Lech Poznań 0-4 (0-2)

0-1 Christian Gytkjaer (38)
0-2 Christian Gytkjaer (45)
0-3 Wołodymir Kostewycz (47)
0-4 Filip Marchwiński (54)

Apklan Resovia:
Daniel – Mikulec, Domoń, Makowski, Kubowicz, Radulj (46. Kaliniec), Krykun, Geniec (60. Feret), Dziubiński, Zalepa, Świderski (46. Płatek)

Lech Poznań:
van der Hart – Cywka (5. Gumny), Satka, Rogne, Kostewycz – Makuszewski, Muhar, Tiba, Jóźwiak (73. Puchacz) – Marchwiński – Gytkjaer (53. Tomczyk)

haha Stal by przynajmniej powalczyła i może przeszła słabo dysponowanego ostatnio Kolejorza.

Meite 2019-10-29 16:00:16

Podczas transmisji z meczu PP Stali Rzeszów komentatorzy Polsatu podkreślali, że czuć tu pieniądz, natomiast w dzisiejszym meczu Resovii, że czuć tu zmysł trenera. To tak ku przestrodze.

Bshs 2019-10-29 16:10:48

Byłem szczerze zdziwiony że Resovia zamknęła Lecha w 1polowie A mimo to było 2 do 0 :/ tamci co strzał to gol dodajemy że gole raczej szczęśliwe. Krykun dzisiaj pokazał że może grać w ekstraklasie . Widać jednak było szybkość czy jozwiaka czy innych. Tylko krykun szarpal i wygrywał rywalizację. Mimo to Resovia dobrze była przygotowana. No ale ... Lech to Lech. To nie Wisła czy pogon . Co do trenera resovii to też przewiduje duża karierę w polskiej lidze bo koleś potrafi ustawić zespół i jakoś to ułożyć. Mimo przegranej . Resovio od dzisiaj macie jednego kibica więcej po dzisiejszym meczu! Walczyć w 2lidze jak narazie! Sovia!!

~anonim 2019-10-29 16:23:22

Zet - śmieciu xD stal dostała by w dupę dwa razy tyle z Lechem Poznań a wasz trener i tak powiedziałby że graliście jak równy z równym i byliście zespołem lepszym, grającym swój futbol xD
Mecz mimo wyniku i tak był dużym sukcesem organizacyjnym, marketingowym klubu, fajnie też że w końcu przy W22 mogliśmy gościć większą zorganizowaną grupę przyjezdnych.

PABLO 2019-10-29 16:30:31

ja coś powiem szczerze to był Lech Poznań klub który ma bardzo dobrych zawodników w tym młodych ocierających się o reprezentacje Polski trener Grabowski dopiero się uczy grać przeciwko drużynom z Ekstraklasy to dopiero był jego 2 mecz w życiu przeciwko drużynie z ekstraklasy moim zdaniem to świetny trener umie drużynę ustawić taktycznie ale tak jak wspomniał tutaj zadecydowało doświadczenie plus jakość piłkarska i co jak co jakby trener Grabowski miał jakiś lepszy klub niż CWKS np taki z 1 ligi to założyłbym się że wynik byłby inny zupełnie

Trzeboś 2019-10-29 16:49:24

A już Warszawa się marzyła haha tak samo w lidze już w 1 lidze się widzicie hłehłe

Kibic 2019-10-29 17:08:57

Stal Rzeszów awansuje do 1 ligi to jest prawda w tryliardach%%%%%% resovia spadnie do 3 ligi i będą derby z korona Rzeszów to jest Prawda w trykuardach%%%%%

~anonim 2019-10-29 17:40:21

Wynik jest wynik i 0:4 trochę boli, ale porównując na siłę mecze obu rzeszowskich klubów trzeba zwrócić uwagę na parę "szczegółów". Z całym szacunkiem do Pogoni, ale kadrowo są daleko za Lechem i potencjał Kolejorza jest bez porównania większy to raz. A dwa, że Resovia mierzyła się z praktycznie pierwszym garniturem Poznaniaków, natomiast Pogoń wyszła mocno rezerwowym składem i dopiero w II połowie zaczęła dokonywać zmian (podobnie jak Lechia w zeszłym roku). Zupełnie inne punkty odniesienia, ale taka propaganda zbytnio nie dziwi.

Jak już chcecie się tak porównywać to ilu waszych kibiców zostało podziękować piłkarzom po meczu z Pogonią albo po derbach, 300? Tutaj została praktycznie cała trybuna mimo solidnego łomotu. Dwa ligowe mecze bez zwycięstwa i ilu was na meczu 500 osób? Nie wspominając, że połowa biletów i karnetów rozdana przy rozmaitych okazjach. Stal to sztuczny komunistyczny twór i żadne pompowanie balonika tego nie zmieni.

do ~anonim 2019-10-29 17:45:25

liczby wyjazdowe mówią o wszystkim kibicu jednego wyjazdu

~anonim 2019-10-29 17:50:06

No i co z tego że stal pojedzie na wyjazd w 100 osób jak siedzą cały czas cicho? Już tych 30 Resoviaków lepiej dopinguje.

TylkoZKS 2019-10-29 18:51:22

Ha ha, brawo resovia, jeszcze w niedzielę na Widzewie powtórka i będzie dobrze! Mówisz Rzeszów - krzyczysz STAL!

~anonim 2019-10-29 19:03:08

Który to już raz stajecie za mundurowymi!!!haha

Statystyk 2019-10-29 20:10:06

Jak by nie było,to jednak różnica 2 klas rozgrywkowych,więc wynik nie dziwi nikogo...

obserwator 2019-10-29 21:56:06

was zardzewiałki żal i zazdrość zżera ,wy możecie o takim meczu pomarzyć a co do meczu Lech nie zlekceważył Resovii i w najmocniejszym składzie ,widać różnice klas i umiejętności gry i zagrań a Resovii można pogratulować walki i wyrównanej walki przez 30 min ,szkoda że obrona popełniała błędy bo to dodało skrzydeł Lechowi który grał coraz lepiej i pewniej a tak mogło być jeszcze różnie

Krosno 2019-10-29 22:06:09

Cały Rzeszów oglądał mecz nawet stalowcy cha cha cha , W Rzeszowie tylko Resovia ,mimo porażki gratulacje za postawę i walkę .

Resovia mogła powalczyć o sensacje i awans dla Lecha był to mecz o życie

DL 2019-10-30 02:53:30

A mnie dzisiaj po meczu najbardziej żal starych kibiców. Ja pamiętam i oni pamiętają ŁKS&CWKS. Możemy się nie lubić, możemy nie mieć pod drodze, ale szanujmy tych co budowali nasze kluby z obu stron.

Fantastyka od anonima 2019-10-30 16:42:30

Oczy krwawią od czytania tych bzdetów ludzi z Wyspiańskiego... Pogoń Szczecin słaba... w momencie grania ze Stalą byli liderem ekstraklasy i dalej są w walce o mistrza, lech nie zachwyca od początku sezonu jeżeli mówimy o Twoich szczególikach... Derby kibicowko w plecy z naciaganą liczbą 1250 osób... To trzeba jakoś zacząć obracać porażkę w zwycięstwo i pisać o tym kto został po meczu. W tej chwili na boisku idzie wam bardzo dobrze to i frekwencję utrzymujecie niezłą przyjdą porażki to i będzie liczba osób spadać, naturalna kolej rzeczy. Wypominacie że na trybunie Stali pusto, ale taki mały szczegół, że wasza kryta jest jak 2 sektory na Stali...wi2c jak upchacie 200 osób to wygląda to nawet na tłok taki szczegół

do anonima powyżej 2019-10-30 21:23:16

Rzeczywiście to co piszesz, to fantastyka...

wizjonner 2019-10-30 23:22:46

te fantastyka wróć do realnego świata od dawna liczycie kolorowe krzesełka aż z innych miast śmieją się z was ,bajkowe eldorado tłumów.

Cw 2019-10-31 12:36:07

Dobrze, ze skończyli się na 0:4 bo mogło być z 0:7 jakby Lech wykorzystał swoje setki.