2019-10-27 21:10:25

Klasa O Dębica: Lechia Sędziszów Małopolski wygrała, a Jakub Makuch zabawił się w Inieste [Podsumowanie 13.kolejki]

Za nami 13. kolejka Dębickiej Okręgówki, która okraszona była w ogromną ilość bramek, bo padło ich aż 40! Największą skutecznością zaimponowali piłkarze Lechii Sędziszów Małopolski, którzy pokonali 7:1 Spartę Chorzelów. Czterema asystami w tym spotkaniu popisał się Jakub Makuch.

Piłkarze Lechii Sędziszów Małopolski po raz kolejny zaimponowali skutecznością pokonując 7:1 Spartę Chorzelów. Strzelanie rozpoczął już w 8. minucie Amadeusz Czółno, chwilę później swoje "show" rozpoczął Jakub Makuch, który w zaledwie cztery minuty skompletował hat-tricka z asyst idealnie obsługując swoich kolegów z drużyny. Najpierw do bramki trafił Bartłomiej Posłuszny, na 3-0 podwyższył Kamil Salamon, a wynik do przerwy ustalił w 37. minucie Patryk Łagowski. Goście po kanonadzie w pierwszej połówce, drugą rozpoczęli bardzo dobrze, bo zaledwie 3 minuty po gwizdku arbitra Mateusz Ochalik pokonał Łukasza Ćwiczaka. Szybki gol na niewiele się zdał, gdyż chwilę później do głosu wrócili podopieczni Jakuba Słomskiego. Bramkarza Sparty w 55. minucie pokonał Hubert Dziura, kilka chwil potem kolejną asystą popisał się "Sędziszowski Iniesta" dogrywając tym razem do Oskara Ćwiczaka . Wynik meczu na 7-1 ustalił Michał Jaworek

7-1 Michał Jaworek (83')

Kolejny strzelecki popis mieli okazje zobaczyć kibice Smoczanki Mielec, która bez żadnych skrupułów pokonała Vicotrię Ocieka 6-0. Bramki dla Mielczan zdobyli: Michał Szymański, Jan Niedbała, Bartłomiej Krzystanek, Kacper Krupiński, Marek Skrzypek i Krzysztof Węglarz.

Miano największej niespodzianki kolejki otrzymała Olchovia Olchowa pokonując gładko 3-0 wyżej notowanego Kamieniarza Golemki

Czarnovia Czarna zaaplikowała swojemu rywalowi z Głowaczowa 2 ciosy do przerwy, to jednak nie podłamało ich. Odpowiedzieli w drugiej połówce trafieniem Bartosza Knycha. Jednak na tyle tylko było stać 12 ekipę w tabeli. Wynik spotkania ustalił Tomasz Siwula.

Jedyny remis w tej kolejce padł w Mielcu, gdzie Piłkarskie Nadzieje podzieliły się punktami z Chemikiem Pustków Osiedle. Najciekawszy fragment gry miał miejsce między 72-77 minutą, kiedy to najpierw gospodarze podwyższyli prowadzenie na 2:0, a chwilę później mieliśmy już remis.

Swój bilans bramkowy znacznie poprawiła Victoria Czermin wygrywając na wyjeździe 6:0 z Koroną Majdan Królewski. Obecny wicelider Dębickiej Okręgówki ma najlepszy bilans w lidze z 42 strzelonymi bramkami, a tylko 7 straconymi.

Skoro dużo strzelała cała czołówka, to nie inaczej mogło być w starciu Radomyślanki Geyer&Hosaja Radomyśl Wielki, która zagrała "na piątkę" ze Strzelcem Frysztak.

W ostatnim meczu 13. kolejki drużyna Kolorado Team zgodnie z oczekiwaniami pokonała ostatnią w tabeli Wiewiórkę 3:1.