2019-10-26 22:59:26

Miasto Szkła Krosno wygrało z faworytem rozgrywek Czarnymi Słupsk

Miasto Szkła Krosno pokonało Czarnych Słupsk. (fot. Dariusz Błażejowski)
Miasto Szkła Krosno po dogrywce pokonało Czarnych Słupsk 74-72. Krośnianie tym samym ograli głównego faworyta rozgrywek.

Miasto Szkła Krosno powoli pnie się w górę tabeli 1 ligi koszykówki. W sobotę podopieczni Marcina Radomskiego ograli Czarnych Słupsk 74-72. Do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebne było dodatkowe pięć minut gry. Początek meczu należał do krośnian. Gospodarze wygrali pierwszą kwartę 18-12, a w drugiej odsłonie był remis 12-12 i na przerwę "Biało-zieloni" schodzili z sześciopunktową przewagą.

Po zmianie stron Miasto Szkła powiększyło przewagę i na ostatnią kwartę gospodarze wychodzili z przewagą siedmiu punktów. Jednak krośnianie nie zdołali utrzymać prowadzenie i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W tej lepsi okazali się koszykarze Radomskiego i dwa punkty zostały w Krośnie.

W ekipie Miasta Szkła najlepiej punktowali Krzysztof Spała oraz Damian Ciesielski. Obaj zdobyli po 14 punktów. Natomiast w Czarnych najwięcej "oczek" zdobył Damian Janiak, który rzucił 24 punkty.

Miasto Szkła Krosno - Czarni Słupsk 74-72 (18-12, 12-12, 24-23, 13-20, 7-5)