2019-10-26 15:59:00

Szymon Feret uratował trzy punkty dla Apklan Resovii! Teraz czas na Lech Poznań

(fot. Radosław Kuśmierz)
Apklan Resovia pokonała Elanę Toruń 2-1. Zwycieską bramkę dla "Pasiaków" zdobył w 88. minucie Szymon Feret.

Przez pierwsze dziesięć minut meczu to Elana Toruń była stroną dominującą w starciu z Apklan Resovią. Jednak po tym okresie to piłkarze Szymona Grabowskiego przejęli inicjatywę.

Po trzydziestu minutach gry "Pasaki" stworzyły pierwszą dogodną sytuację. Piłkę w pole karne torunian wrzucił Grzegorz Płatek, a odwrócony tyłem Dawid Kubowicz minimalnie nie trafił w bramkę. Rzeszowianie sprawiali lepsze wrażenie. Dobrze prezentowali się Kamil Radulj oraz Serhii Krykun. Jednak nic z tego nie wynikało i na przerwę obie ekipy zeszły przy wyniku 0-0.

Po zmianie stron do ataków ponownie ruszyli gospodarze. Po ośmiu minutach Apklan Resovia wyszła na prowadzenie. Wynik spotkania otworzył Kamil Radulj, który wykorzystał piłkę wycofaną po za pole karne. Po tej bramce piłkarze Resovii starali się kontrolować przebieg meczu.

W 75. minucie niespodziewanie Elana Toruń doprowadziła do wyrównania. Po rzucie rożnym najpierw znakomitą interwencją popisał się Wojciech Daniel, ale przy dobitce Dominika Sokoła nie miał najmniejszych szans.

Po tej bramce Elana wyczuła swoją szansę i ruszyła do kolejnych ataków, jednak później inicjatywę przejęli znów piłkarze Szymona Grabowskiego. Dwie minuty przed końcem meczu Szymon Feret zdbył bramkę po asyście Kamila Radulj i trzy punkty zostały w Rzeszowie.

Apklan Resovię czeka teraz spotkanie w Totolotek Pucharze Polski. "Pasiaki" we wtorek 29 października zmierzą się na własnym stadionie z Lechem Poznań.

1-0 Kamil Radulj (53)
1-1 Dominik Sokół (75)
2-1 Szymon Feret (88)

Apklan Resovia: Daniel – Mikulec, Kubowicz, Płatek, Kaliniec, Radulj (90. Twardowski), Krykun (85. Adamski), Geniec, Zalepa, Dziubiński (76. Świderski), Feret

Elana Toruń: Knut – Onsorge, Górka, Zagórski (86. Dobosz), Kołodziej (46. Boniecki), Kościelniak, Kryszak, Kisiel (75. Jóźwicki), Andrzejewski, Bierzało, Sokół