2019-10-20 09:26:37

Rawlplug Sokół Łańcut pewnie pokonał Weegree AZS Politechnika Opolska

Łańcucianie pewnie pokonali zespół z Opola (fot. archiwum)
Podopieczni trenera Dariusza Kaszowskiego nie zatrzymują się i pokonują kolejnych rywali na pierwszoligowym froncie. Łańcucianie odprawili z kwitniem opolan.

Rawlplug Sokół Łańcut w meczu z Weegree AZS Politechnika Opolska bardzo szybko stworzył sobie przewagę, którą stopniowo powiększał. Z czasem to jednak drużyna z Opola zaczęła stawiać się gospodarzom, a w końcówce pierwszej zmniejszyła straty do ośmiu oczek.

Druga część spotkania była wyrównanym widowiskiem, lecz łańcucianie utrzymywali dystans nad rywalem. Zespół dowodzony przez Dariusza Kaszowskiego częściej jednał punktował za trzy i na przerwę schodził z 18-punktową przewagą.

Gospodarze po zmianie stron wciąż byli stroną dominującą i sukcesywnie powiększali przewagę nad zespołem z Opola. W ostatniej kwarcie łańcucianie spuścili z tonu, jednak w tej częśći gry nadal byli drużyną lepszą i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 102-75.

Rawlplug Sokół Łańcut - Weegree AZS Politechnika Opolska 102-75 (27-19, 30-20, 23-17, 22-19)

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot 0, Zaguła 11, Kulikowski 6, Karolak 18, Wieloch 4, Pawlak 16, Szymański 2, Klima 9, Konopatzki 14, Noga 2, Ciechociński 14, Czerwonka 6

Weegree AZS Politechnika Opolska: Wilk 12, Ochońko 12, Mruczyński 1, Cichoń 9, Barszcz 5, Krawiec 13, Kaczmarczyk 9, Milun 0, Leczyński 11, Dawdo 3

Sędziowali: Jacek Litawa, Rafał Zuchowicz, Błażej Rymarczyk

Komisarz: Krzysztof Kołoszewski