2019-10-19 12:10:57

Błękitni Ropczyce górą w starciu z Sokołem Kolbuszowa Dolna

Błękitni Ropczyce po bramkach Łukasza Kosiby i Huberta Siepierskiego wygrali z Sokołem Kolbuszowa Dolna 2:1
Zawodnicy Błękitnych Ropczyce po ostatniej przegranej w Krośnie, wyciągnęli wnioski i dopisali na swoje konto 3 punkty, pokonując Sokoła Kolbuszowa Dolna 2:1.

Obie drużyny do tego spotkania przystępowały w odmiennych nastrojach, Błękitni Ropczyce po porażce z Karpatami Krosno w ostatnich minutach meczu i utracie kilku zawodników zawieszonych za kartki, byli w trudnej sytuacji, gdyż rywal zespół Sokoła Kolbuszowa Dolna przełamał się w ostatniej kolejce, wygrywając 2:1 z Legionem Pilzno.

Mecz lepiej zaczął się dla podopiecznych Andrzeja Szymańskiego, którzy w 27. minucie za sprawą Łukasza Kosiby objęli prowadzenie. Gospodarze poszli za ciosem i podwyższyli wynik w końcówce pierwszej odsłony spotkania, po rzucie karnym wykorzystanym przez Huberta Siepierskiego

W drugiej połowie na boisku nie brakowało walki, goście marzyli, żeby z Ropczyc wywieźć chociaż punkt i mały kroczek w tym celu postawił Kamil Aab, zdobywając bramkę kontaktową w 80. minucie meczu.

Wynik, jednak do końca spotkania się już nie zmienił i to Błękitni Ropczyce odnieśli piąte zwycięstwo w tym sezonie.
1-0 Łukasz Kosiba (27')
2-0 Hubert Siepierski (rzut karny 45')
2-1 Kamil Aab (80')

Błękitni Ropczyce : Albrycht - Kukla - Waszczuk - Cach - Orzech - Majka (Darłak 78') - Majcher - Piwowar (Wiktor 75') - Siepieski (Kozioł 89') - Ogrodnik - Kosiba

Sokół Kolbuszowa Dolna : Kaszuba - Wójcik - Gorzelany - B.Karkut - Dziedzic (P.Karkut 82') - Płudowski (Miśko 46') - Sroka (Prokop 57') - Kołacz - Aab - Ilnytskyi - Wilk