2019-10-13 23:10:15

Polska wygrała z Macedonią i awansowała do Euro 2020

Podobne tematy reprezentacja Polski
Piłkarska reprezentacja Polski pokonała Macedonię Północną 2-0 i wywalczyła upragniony awans na Euro 2020.

Po wygranej 3-0 z Łotwą jedyne, co Polacy musieli zrobić, żeby awansować na Mistrzostwa Europy 2020 to wygrać z Macedonią Północną. Ten cel udało się osiągnąć, bo biało-czerwoni zwyciężyli 2-0.

Od pierwszego gwizdka było widać, że nasi rywale będą grać twardo i bez kompromisów. Początek spotkania dla obu drużyn był raczej niemrawy, ale już w 15. minucie Robert Lewandowski groźnie uderzył z woleja w boczną siatkę.

Chwilę potem mogliśmy prowadzić 1-0 po pięknej akcji ze skrzydła Bartosza Bereszyńskiego, który wyłożył piłkę Piotrowi Zielińskiemu, a ten z około 11 metra huknął w poprzeczkę.

Z upływem czasu to polski zespół przejmował inicjatywę. Dobrą okazję miał Sebastian Szymański, który z rzutu wolnego zza szesnastki strzelił niewiele ponad bramką. W 37. minucie kapitalną interwencją popisał się Wojtek Szczęsny, który obronił groźny strzał z rzutu wolnego wykonywanego przez Alioskiego.

Do końca pierwszej połowy było już 0:0, jednak z delikatnym wskazaniem na reprezentację Polski.
Już w 5 minucie po przerwie Robert Lewandowski miał okazję z rzutu wolnego, ale trafił tylko w mur. Chwilę później Sebastian Szymański trafił w słupek.

Macedonia Północna miała jedną groźną sytuację, ale na nasze szczęście Nestorovski z przewrotki posłał piłkę obok bramki.

W 68. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik i już chwilę później miał doskonałą okazję na pokonanie bramkarza Macedonii. Jego strzał głową trafił jednak obok spojenia bramki strzeżonej przez Ilieva.

Doskonałą zmianę dał również Przemysław Frankowski, który sekundy po wejściu na boisko idealnie odnalazł się w polu karnym i zdobył gola na 1-0.

Niedługo później przypomniał o sobie Arkadiusz Milik, który tym razem dopiął swego. Pięknym strzałem z lewej nogi zza pola karnego podwyższył prowadzenie Polaków. Do końca spotkania kontrolowaliśmy to, co dzieje się na boisku i pewnie dowieźliśmy dwubramkowe prowadzenie.

Zarówno pierwsza jak i druga połowa należała do biało-czerwonych. Mamy awans na EURO 2020 i jeszcze 2 spotkania w tych eliminacjach, aby w końcu odnaleźć swoją tożsamość na boisku. Przed nami wiele pracy, ale cel minimum, czyli awans został wykonany.

POLSKA - MACEDONIA PÓŁNOCNA 2-0 (0-0)

1-0 Przemysław Frankowski (74)
2-0 Arkadiusz Milik (80)

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca - Sebastian Szymański (68. Arkadiusz Milik), Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski, Piotr Zieliński (90+1. Krzysztof Piątek), Kamil Grosicki (73. Przemysław Frankowski) - Robert Lewandowski.

Macedonia Północna: Stole Dimitrievski - Kire Ristevski, Visar Musliu, Egzijan Alioski, Goran Pandev - Stefan Ristovski (81. Marjan Radeski), Egzon Bejtulai, Boban Nikolov (88. Gjorgji Stoilov), Stefan Spirovski, Eljif Elmas, Ilija Nestorovski (74. Aleksandar Trajkovski)

Sędziował: Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania)
Widzów: 52 894