2019-10-13 18:10:38

Sokół Kolbuszowa Dolna lepszy w starciu z Legionem Pilzno

foto. Facebook Legion Pilzno
W Kolbuszowej Dolnej odbył się mecz drużyn okopujących dno ligowej tabeli. Obie ekipy liczyły na zdobycz punktową, udało się to, jednak tylko drużynie gospodarzy, która po bramkach Mikołaja Płudowskiego i Karola Wilka wygrala to spotkanie 2:1.

Przed rozpoczęciem spotkania ciężko było wskazać jednoznacznego faworyta, bo zarówno gospodarze zespół Sokoła Kolbuszowa Dolna, jak i przeciwnicy Legion Pilzno grają w tym sezonie mocno w kratkę.

W mecz lepiej weszli gracze Sokoła, którzy szukali swojej szansy na zdobycie bramki. I w końcu ta się nadarzyła, bo w 28. minucie po prostopadłym podaniu od Jakuba Sroki piłkę do bramki Legionu wpakował Mikołaj Płudowski. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać, bo dwie minuty później Kamil Żuchowicz doprowadził do wyrównania..

W drugiej połowie Sokół znów szukał okazji do strzelenia bramki i udało się to w 67. minucie za sprawą Karola Wilka. Legion miał okazję do wyrównania, ale Kamil Żuchowicz nie wykorzystał sytuacji sam na sam.
1:0 Mikołaj Płudowski (28')
1:1 Kamil Żuchowicz (30')
2:1 Karol Wilk (67')

Sokół Kolbuszowa Dolna : Kaszuba - Wójcik (63'Dziedzic) - Karkut - Gorzelany - Aab - Miśko (72'Serwon) - Kołacz - Sroka (83'Giermata) - Ilnytskyi - Płudowski (85'Adranowicz) - Wilk (85'Chmielowiec)

Legion Pilzno : Mazur - Nakhaba - Pęcak - Nalepka (65'Kępa) - Florian - Żuchowicz - Barycza - Stypa (77'Cichowski) - Buras (71'Kozioł) - Ziaja - Wolański