2019-10-13 14:06:43

Igloopol Dębica ugrał punkt z rezerwami Stali Stalowa Wola

Rezerwy Stalówki (białe koszulki) zaledwie zremisowały z Igloopolem Dębica (fot. Radosław Kuśmierz)
Morsy po dzisiejszym meczu mogą być bardzo zadowoleni, bowiem odrobili trzy bramki straty. Stalówka wspomagana zawodnikami z pierwszej drużyny nie dała rady dowieźć prowadzenia.

Od początku to piłkarze Stali II Stalowa Wola byli stroną dominującą i szybko zdobyli przewagę nad Igloopolem Dębica. Gospodarze z łatwością kreowali sobie sytuacje podbramkowe, jednak szwankowała skuteczność.

Co się odwlecze, to jednak nie uciecze i w 11. minucie Karol Dziopak otworzył wynik spotkania, pokonując golkipera Morsów. Stalówka nie zamierzała się zatrzymywać i szybko po zdobyciu pierwszego gola, mieli chęć na strzelenie kolejnego.

Pod bramką Igloopolu bardzo często znajdował się Michał Fidziukiewicz, który w 18. minucie był faulowany w polu karnym i sędzia Maciej Kisiel podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i podwyższył prowadzenie zielono-czarnych.

Stali dwubramkowe prowadzenie nie zadowalało, a ponadto gospodarze mieli w pamięci mecze z Ekoballem Stalą Sanok i JKS-em 1909 Jarosław. W tych spotkaniach zielono-czarni mimo prowadzenia 2-0, ostatecznie remisowali.

Podopieczni Piotra Piechniaka grali konsekwentnie i w 27. minucie było już 3-0, a z gola cieszył się Łukasz Pietras. Niestety radość Stalówki trwała cztery minuty, bowiem po tym czasie Macieja Siudaka pokonał Przemysław Nalepka.

Kolejne gole padały już w drugiej odsłonie, a Stal coraz bardziej gubiła koncentrację na stadionie PKS-u San Rozwadów. To się zemściło i w 61. minucie Piotr Syguła zdobył kontaktowego gola. Morsy poczuły szansę na ugranie chociaż punktu i zaczęli coraz śmielej sobie poczynać.

Stalówka także miała jednak swoje okazje, bowiem miała już tylko przewagę jednej gola, lecz bramka Krystiana Kosińskiego była jak zaczarowana. Igloopol w końcu dopiął swego i w 70.  minucie wyrównał stan rywalizacji, a do siatki trafił Maciej Stańczyk.

Końcówka spotkania należała już do garnituru Stalówki, który dwoił się i troił, aby wcisnąć piłkę do siatki, jednak bezkutecznie. Stal coraz bardziej się otwierała, lecz tego nie potrafili wykorzystać zawodnicy Bartosza Zołotara i mecz zakońćzył się remisem.

1-0 Karol Dziopak (11)
2-0 Michał Fidziukiewicz (19-rzut karny)
3-0 Łukasz Pietras (27)
3-1 Przemysław Nalepka (31)
3-2 Piotr Syguła (61)
3-3 Maciej Stańczyk (70)

Stal II Stalowa Wola: Siudak - Jopek, Stępniowski, Szifer, Śpiewak, Wójcik, Michalik (68. Kuchyt), Pietras, Mistrzyk, Dziopak (46.Stelmach), Fidziukiewicz (73.Piotrowski)

Sędziował: Maciej Kisiel (Ropczyce)