2019-10-12 19:19:56

Stal Stalowa Wola uległa Górnikowi Polkowice

Stalówka wysoko przegrała w Polkowicach (fot. Radosław Kuśmierz)
Zielono-czarni przegrali wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem. Polkowiczanie wbili Stalówce aż trzy gole.

Od początku spotkania to Stal Stalowa Wola była dużo aktywniejsza na boisku, jednak piłkarze Górnika Polkowice skutecznie odpierali ataki. Wraz z upływającym czasem to gospodarze zaczęli coraz śmielej sobie poczynać.

Ataki podopiecznych Enkeleida Dobiego zaowocowały bramką, która padła 19. minucie, po precyzyjnym uderzeniu Mariusza Szuszkiewicza. Stalówce ten stan rzeczy się nie spodobał i ta ruszyła do odrabiania strat.

Polkowiczanie przeczekali zagrożenie na własnej połowie i niedługo po tym przejęli inicjatywę. Gospodarze coraz częściej gościli pod bramką Krystiana Kalinowskiego, aż w końcu w 31. minucie Kamil Wacławczyk umieścił futbolówkę w siatce i było już 2-0.

Załamani piłkarze dowodzeni Szymona Szydełko dali się całkowicie zdominować, a beniaminek nadal przeważał i dążył do zdobycia kolejnych bramek. Ostatecznie więcej ich w pierwszej odsłonie nie padło, a w zdecydowanie lepszych humorach na przerwę schodził Górnik.

Stal Stalowa Wola po przerwie chciała nawiązać walkę z dobrze dysponowaną drużyną miejscowych, która jednak skutecznie odpierała ataki. Polkowiczanie po chwili znówi zdominowali zielono-czarnych i zdobyli trzeciego gola, z którego cieszył się Michał Bednarski.

Stalówka po stracie bramki całkowicie przejęła inicjatywę, lecz nie potrafiła się przedostać pod pole karne rywala. Górnik wciąż dobrze grał w obronie i nie dał sobie już strzelić bramki. Zielono-czarni ostatecznie przegrali 3-0 i nadal znajdują się w strefie spadkowej.

1-0 Mariusz Szuszkiewicz (19)
2-0 Kamil Wacławczyk (31)
3-0 Michał Bednarski (54)

Górnik Polkowice: Jakub Kopaniecki - Dominik Radziemski, Maciej Kowalski-Haberek, Marek Opałacz, Piotr Azikiewicz - Maciej Bancewicz, Patryk Mucha, Kamil Wacławczyk (71. Martins Ekwueme), Mariusz Szuszkiewicz (56. Karol Fryzowicz), Filip Baranowski (82. Kacper Osiadły) - Michał Bednarski (68. Eryk Sobków)

Stal Stalowa Wola: Krystian Kalinowski - Adam Waszkiewicz (68. Rafał Michalik), Szymon Jarosz, Krzysztof Kiercz, Bartosz Sobotka, Piotr Witasik - Bartłomiej Ciepiela (46. Michał Fidziukiewicz), Piotr Mroziński, Łukasz Pietras (46. Przemysław Stelmach), Robert Dadok (68. Kacper Śpiewak) - Łukasz Zjawiński

Żółte kartki: Pietras, Witasik, Dadok, Jarosz

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków)