2019-10-12 15:10:57

Developres SkyRes Rzeszów udanie zainaugurował nowy sezon Ligi Siatkówki Kobiet

foto.Developres SkyRes Rzeszów
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów od wygranej z Legionovią Legionowo 3:1 rozpoczęły sezon 2019/2020 Ligi Siatkówki Kobiet. Zwycięstwo drużynie Stephana Antigi, jednak nie przyszło tak łatwo, gdyż rywalki dzielnie walczyły o zwycięstwo w tym meczu.

Faworytem tego spotkania była drużyna Developresu SkyRes Rzeszów, po bardzo udanym dla siebie okresie przygotowawczym, jednak w ekipie DPD Legionovi Legionowo nie brakowało ciekawych nazwisk, takich jak sprowadzona przed sezonem własnie z Rzeszowa Maja Tokarska czy Francuska atakująca Julie Oliveira Souza.

Mecz od zagrywki rozpoczęła Anna Kaczmar i jako pierwsze na prowadzenie wyszły Legionowianki po ataku Lebleu. Początek spotkania w wykonaniu Rzeszowianek był dość nerwowy, gdyż było sporo błędów w zagrywce i w ataku co doprowadziło do prowadzenia Legionovi 11:7. Poźniej gra się odmieniła i przy serwisie Michaeli Mlejnkovej gospodynie wyszły na prowadzenie. Zdobytą przewagę podopieczne Stephana Antigi dowiozły do końca seta i wygrały go 25:23.

Początek drugiej partii był bardzo wyrównany, dopiero przy zagrywce świetnie dysponowanej w tym spotkaniu Kamili Witkowskiej Developres odskoczył na dwupunktową przewagę. W późniejszej fazie seta Kamila znów nękała swoją zagrywką przeciwniczki zwiększając różnicę do 6 punktów. Końcówka seta była spokojna w wykonaniu "Rysic" i została zakończona pewną wygraną 25:18.

Trzecia odsłona tego spotkania to lekki kryzys w wykonaniu Rzeszowianek, które kilkukrotnie goniły wynik, jednak nie potrafiły przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W Legionovi świetnie w ataku spisywała się Julie Oliveira Souza, co doprowadziło do wygranej drużyny gości 25:22.

Zimny prysznic podziałał bardzo dobrze na "Rysice", które od początku zaczęły punktować rywalki. Bardzo szybko Rzeszowianki za sprawą skutecznej w ataku Katarzyny Zaroślińskiej - Król uciekły przeciwniczką na 5 oczek przewagi i choć podopiecznie Alessandro Chiappiniego próbowały gonić wynik to ta sztuka się im nie udała i przegrały tego seta 25:20, a w efekcie cały mecz 3:1.
MVP spotkania została wybrana Katarzyna Zaroślińska - Król.

Developres SkyRes Rzeszów 3:1 DPD Legionovia Legionowo
( 25:23, 25:18, 22:25, 25:20)

Developres SkyRes Rzeszów : Witkowska (9), Blagojević (10), Kaczmar (2), Efimienko-Młotkowska (9), Mlejnkova (15), Zaroślińska-Król (24), Krzos (L) i Hawryła (1), Frantti (2)

DPD Legionovia Legionowo : Tokarska (5), Souza (18), Damaske (14), Fidon Lebleu (22), Łukasik (6), Grabka (6), Lemańczyk (L) i Adamek (L), Matejko