2019-09-28 22:58:45

ZKS Stal Stalowa Wola przegrała na inaugurację z PKK 99 Pabianice

Koszykarze Stali Stalowa Wola przegrali z beniaminkiem (fot. Radosław Kuśmierz)
Podopieczni Bogdana Pamuły polegli na inaugurację drugoligowych rozgrywek. Ekipa z Pabianic jest beniaminkiem ligi.

Drużyna PKK 99 Pabianice doskonale rozpoczęła spotkanie ze Stalą Stalowa Wola, bowiem po niespełna dwóch minutach prowadziła już 0-6. Ekipa zielono-czarnych ruszyła odrabiania strat, jednak beniaminek błyskawicznie się rewanżował.

Stalówka doszła do głosu dopiero pod koniec pierwszej kwarty, kiedy to zdominowała drużynę z województwa łódzkiego. Stal ostatecznie na przerwę schodziła z jednopunktową zaliczką.

W drugiej kwarcie obie drużyny szły łeb w łeb i wynik utrzymywał się na styku. Stalowowolanie jednak celniej rzucali za trzy punkty, wobec czego po tej części gry przewaga wzrosła do pięciu oczek.

Zespół z Pabianic z upływem czasu zaczął się co raz bardziej rozkręcać, a przewaga Stali topnieć. W ostatniej kwarcie beniaminek całkowice zdominował Stalówkę i mecz ostatecznie zakończył się porażką zielono-czarnych 81-95.

ZKS Stal Stalowa Wola - PKK 99 Pabianice 81-95 (19-18, 28-24, 23-26, 11-27)

ZKS Stal Stalowa Wola: Bandyga 9, Buczek 2, Pietras 6, Tabor 17, Łabuda 15, Bejnar 19, Kindlik 11, Nowak 0, Jadaś 2

PKK 99 Pabianice: Mik 4, Orłowski 9, Zawadzki 8, Szczerkowski 15, Grabowski 6, Fabiszewski 2, Borowski 4, Wardziński 12, Małoń 2, Szymański 22, Sil 2, Jurga 4

Sędziowali: Mariusz Godek, Justyna Gieroba

Komisarz: Jan Kuniec