2019-09-28 20:11:39

Watkem Korona Rzeszów odrobiła straty i pokonała Polonię Przemyśl

foto. Facebook Korona Rzeszów
Korona Rzeszów, chodź przegrywała od początku meczu, to zdołała odrobić straty i pokonała na własnym stadionie Polonię Przemyśl 3-1.

Walcząca o pozycję lidera Korona Rzeszów przystępowała do tego meczu w roli faworyta, podopieczni trenera Michała Szymczaka chcieli odpowiedzieć na wczorajszą wygraną KS Wiązownica.

Mecz zaczęli lepiej goście, bo w 9. minucie za sprawą Mateusza Wanata, który po wrzutce z prawej strony boiska, strzałem w górny róg bramki pokonał Pawła Pawlusa i otworzył wynik tego spotkania.

"Koroniarze" walczyli, szukali swoich szans, jednak nie mogli znaleźć recepty na defensywę Polonii Przemyśl i obie ekipy do szatni schodziły przy wyniku 0-1.

W drugiej połowie drużyna Michała Szymczaka szukała dalej swoich szans, aż w końcu w 63 minucie po kontrataku piłkę w okolicach 16 metra dostał Jaromir Skiba, wbiegł w pole karne i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Polonii.

Gospodarze postanowili pójść za ciosem i 2 minuty później po zagraniu ze środka boiska do Mateusza Jędryasa, który przyjął piłkę klatką piersiową i strzałem po ziemii wyprowadził klub z Rzeszowa na prowadzenie.

Gdy wydawało się, że to goście powinni szukać szans na wywiezienie z trudnego terenu chociażby punktu, to w doliczonym czasie wynik meczu na 3:1 ustalił Dawid Bieniasz po strzale głową.

Tym samym Korona Rzeszów odnosi kolejne zwycięstwo na własnym stadionie i wciąż jest niepokonana w meczach u siebie.

0-1 Mateusz Wanat
1-1 Jaromir Skiba
2-1 Mateusz Jędryas
3-1 Dawid Bieniasz

Watkem Korona Rzeszów: Pawlus - Gołda - Syvyi - Kocój - Dziedzic - Maślany - Skiba - Karwacki - Przybyło - Walat - Jędryas

Polonia Przemyśl: Kuźma - Solarz - Kuźniar - Jakub Broda - Kowalski - Kazek - Głuszko - Błahuciak - Wanat - Jacek Broda - Piątek