2019-09-26 16:12:00

OPP Rzeszów-Dębica: Niespodzianka! Watkem Korona Rzeszów przegrała z Kolorado Wola Chorzelowska i odpadła OPP [Podsumowanie 2 rundy]

Za nami 2 runda Okręgowego Pucharu Polski w podokręgu Rzeszów - Dębica, nie brakowało niespodzianek, takich jak wygrana 5 ligowej Kolorado Woli Chorzelowskiej 4:2 z Watkem Koroną Rzeszów.

Obie drużny mocno weszły w mecz, bo już w 7 minucie za sprawą Damiana Karwackiego Watkem Korona Rzeszów wyszła na prowadzenie. Na odpowiedź Kolorado Woli Chorzelowskiej nie trzeba było długo czekać, bo dziesięć minut później do wyrównania doprowadził Łukasz Wypasek, który ewidentnie miał swój dzień, gdyż w 43 minucie wyprowadził Kolorado na prowadznie.

Gdy wydawało się, że obie ekipy będą schodzić do szatni przy wyniku 2:1, Michał Sikora pokonał Pawła Pawlusa. strzelając gola do szatni i ustalając wynik w pierwszej połowie na 3:1.

Po przerwie Korona szukała swoich okazji, jednak to gospodarze byli skuteczniejsi i w 60 minucie, ponownie Michał Sikora zdobywa bramkę podwyższając wynik na 4:1. "Koroniarzy" było już stać tylko na trafienie w 90 minucie Mateusza Jędryasa ustalające wynik spotkania na 4:2.

Kolorado Wola Chorzelowska  - Watkem Korona Rzeszów 4-2 (3-1)

Kolorado Wola Chorzelowska:
Majchrowski - Bajorek, Gdowik, Lipniarski, Nieradka, Chruściel (90+1 Parkosz), Popek, Szalony (46. T.Mucha), Sikora (75. Bieś), Świerad (50. Czerkies), Wypasek (84 B.Mucha)

Watkem Korona Rzeszów:
Pawlus (60. Szymaszek) - Gwizdała (46. Przybyło), Syvyi, Kocój, Kuca, Bigus, Bober, Sarzyński (46. Jędryas), Bieniasz (46. Skiba), Karwacki, Zieliński (46. Dziedzic)

Błękitni Ropczyce pewnie awansowali do 3 rundy pokonując Viktorie Ocieka 3:0. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a ich autorami byli odpowiednio: Łukasz Kosiba, Hubert Siepierski, Marek Pazdan

Emocjonujący mecz zobaczyli widzowie w Łańcucie, gdzie miejscowa Stal pokonała 3:2 Crasnovie Krasne. Bramki dla gospodarzy zdobyli 2x Karol Preis i jedno trafienie dołożył Arkadiusz Noga, dla gości dwukrotnie trafił niezawodny Karol Skuba.

Wisłok Czarna po rzutach karnych wyeliminował LKS Trzebownisko, w regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1. Dla drużyny z Trzebowniska trafił Jakub Janik, a dla Wisłoka Kamil Kowal efektownym strzałem nożycami, warto odnotować fakt, że Kamil gra nominalnie na pozycji bramkarza.

Sawa Sonina nie bez problemów, ale pokonała Orła Wysoka Łańcucka 2:1 i awansowała do kolejnej rundy. Kamieniarz Golemki zdominował Paszczyniaka Paszczyne pokonując ich 6:2 i pewnie awansował do następnej rundy.

Strumyk Malawa przegrał aż 5:1 u siebie z Lechią Sędziszów Małopolski i pożegnał się z Okręgowym Pucharem Polski. Bramki dla gości strzelali: 2x Amadeusz Czółno, Kamil Salamon, Hubert Dziura, Jakub Posłuszny. Dla Strumyka honorowe trafienie zaliczył Adam Pilip.

Kolejny przedstawiciel 4 ligi pożegnał się z OPP już w 2 rundzie, Głogovia Głogów Małopolski przegrała na wyjeździe 3:2 z Czarnymi Trześń. Bramki dla gospodarzy strzelali: Marek Wójciak, Dawid Maziarz, Kamil Szymański. Dla Głogovii po jednym trafieniu zaliczyli Aleksy Skoczylas i Krzyszytof Szymański.

Legion Pilzno pewnie pokonał 4:0 Płomień Zagorzyce po dwóch bramkach Kamila Żuchowicza oraz po jednym trafieniu Adriana Kędziora i Miłosza Burasa.

Przedstawiciel 3 ligi Wisłoka Dębica zagrał "na piątkę" z Chemikiem Pustków i zameldowała się w 3 rundzie OPP. Bramki dla Dębiczan zdobyli po dwie Damian Lubera i Damian Łanucha, oraz jedno trafienie dołożył Krzyszytof Wrzosek

Igloopol Dębica urządził sobie trening strzelecki w Chorzelowie pokonując miejscową Spartę 7:1. Do bramki Sparty trafiali: Dawid Rokita 2x, Piotr Pyskaty, Karol Wiszyński, Tomasz Nalepka, Mateusz Stańczyk i Kamil Dziewit. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Mateusz Trojnacki

Stal II Mielec pewnie pokonała na wyjeździe Polonię Rzeszów 8:1 po bramkach Bartosza Bajorka, Mateusz Załuckiego, Adama Kramarza 2x, Łukasza Seweryna 2x, Jakuba Turczyna i Jana Kozłowskiego. Dla Polonii trafił Adam Bukała.

Jedność Niechobrz na stadionie w Budziwoju pokonała A-klasowy Grunwald 2:0.

Aramix Niebylec nie był w stanie zatrzymać podopiecznych Krzyszytofa Koraba i chodź po pierwszej połowie 5-ligowiec przegrywał 0:1, tak w drugiej Wisłok Wiśnowa nie pozostawił złudzeń i dołożył jeszcze 5 trafień. Ich autorami byli: Adrian Nowak, Waldemar Złotek, Michał Szymański, Maksymilian Maik, Jakub Zięba, Gabriel Długosz

Do kolejnej rundy awansowała także Resovia II Rzeszów pokonując 4:3 Sokoł Kolbuszowa Dolna, na liste strzelców wpisali się dwukrotnie Jakub Kurek, raz Dawid Witczak i Jan Mac. Dla gości strzelali Karol Wilk, Mateusz Prokop oraz bramkę samobójczą zdobył Bartosz Szymański