2019-09-16 17:28:39

Klasa O Rzeszów: Sawa Sonina postrzelała ze Strugiem Tyczyn [Podsumowanie 8. kolejki]

Sawa Sonina (czerwone stroje) pewnie wygrała ze Strugiem Tyczyn (fot. archiwum)
Podopieczni Bartosza Madeji umocnili się na prowadzeniu w rzeszowskiej okręgówce, a na dodatek postrzelali ze Strugiem. Rezerwy Resovii wygrały w Łańcucie.

Wisłok Czarna pewnie ograł ekipę KS-u Stobierna. Beniaminek wbił swojemu rywalowi aż cztery gole, a dwa z nich były autorstwa Pawłą Czai. Po jednym trafieniu zaś dołożyli Kamil Soja i Patrycjan Tłuczek.

Strumyk Malawa podzielił się punktami z Crasnovią Krasne, mimo że ta do przerwy prowadziła 0-2 po trafieniach Rafała Szczepańskiego i Marcina Reimana. Gospodarze po zmianie stron wzięli się za odrabianie strat i najpierw w 65. minucie Damian Bieda zdobył kontaktową bramkę. Strumyk napierał i w końcu dopiął swego, a w doliczonym czasie gry Mateusz Cisek dał remis swojej drużynie.

Orzeł Wólka Niedźwiedzka wygrał z Aramixem Niebylec. Gospodarze błyskawicznie wyszli na dwubramkowe prowadzenie po strzałach Wiktora Śliza i Mateusza Rzeszutka. Piłkarze Aramixu w 22. minucie zdobyli kontaktowego gola, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Smalarz. Radość przyjezdnych trwała zaledwie dwie minuty, bowiem po tym czasie trzeciego gola dla ekipy z Wólki Niedźwiedzkiej zdobył Arkadiusz Bałut. Wynik ten utrzymał się do 73. minuty i wtedy Mateusz Serafin podwyższył prowadzenie Orła. Siedem minut później było już 5-1, a do siatki Tomasz Szwaja. Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Przemysław Telesz.

Rezerwy Resovii skromnie pokonały na wyjeździe Stal Łańcut, a jedynego gola zdobył Jakub Kurek.

Piłkarze Sawy Sonina pewnie pokonali Strug Tyczyn. Gospodarze do przerwy wygrywali 2-0 a na listę strzelców wpisali się Grzegorz Słonina oraz Piotr Krawczyk. Po zmianie stron lider rzeszowskiej okręgówki jeszcze bardziej się rozkręcił, a na 3-0 podwyższył Jakub Kruk. Jedenaście minut później samobójcze trafienie zaliczył Konrad Banaś. Strug prbował nawiązać walkę i w 60. minucie Wojciech Domino zmniejszył straty. Podopieczni Bartosza Madei nie zatrzymywali się i w 76. minucie do siatki trafił Szymon Wajda. 180 sekund później swoją drugą bramkę w tym dniu zdobył Wojciech Domino. W końcówce spotkania do bramki jeszcze trafiali Dawid Baran i Marcin Pietrucha.

1-0 Grzegorz Słonina (20)
2-0 Piotr Krawczyk (38)
3-0 Jakub Kruk (47)
4-0 Konrad Banaś (58-samobójcza)
4-1 Wojciech Domino (60)
5-1 Szymon Wajda (76)
5-2 Wojciech Domino (78)
6-2 Dawid Baran (89)