2019-09-07 14:12:34

Polonia Przemyśl wysoko przegrała z Wisłą Kraków

Polonia Przemyśl musiała uznać wyższość Wisły Kraków (fot. archiwum)
Podopieczni Piotra Ciska z okazji 110-lecia Przemyskiej Barcelonki przegrali z ekipą Białej Gwiazdy. Goście byli bezlitośni dla czwartoligowca.

Piłkarze Wisły Kraków na prowadzenie wyszli już w 11. minucie, a golkipera Poloni Przemyśl pokonał Chuca. Ten sam zawodnik 180 sekund później ponownie wpisał się na listę strzelców i podwyższył prowadzenie gości.

Zawodnicy Macieja Stolarczyka nie zatrzymywali się i trzecią bramkę dla krakowian zdobył Rafał Boguski. Miejscowi starali się nawiązać walkę i w 27. minucie gola dla Przemyskiej Barcelonki strzelił Krystian Kazek z rzutu karnego.

Biała Gwiazda do przerwy jeszcze trzy razy cieszyła się z goli. Dwukrotnie na listę strzleców wpisał się Kamil Wojktowski, a dwie minuty przed przerwą szóstą bramkę dla przyjezdnych z jedenastu metrów zdobył Krzysztof Drzazga.

Wisła nadal dominowała po zmianie stron i w tej części meczu zdobyła jeszcze dwa gole, których autorem był przeżywający drugą młodość Paweł Brożek.

Polonia Przemyśl - Wisła Kraków 1-8 (1-6)

0-1 Chuca (11)
0-2 Chuca (14)
0-3 Rafał Boguski (21)
1-3 Krystian Kazek (27-rzut karny)
1-4 Kamil Wojtkowski (31)
1-5 Kamil Wojtkowski (35)
1-6 Krzysztof Drzazga (43-rzut karny)