2019-08-21 21:28:46

Stal Rzeszów wygrała z Górnikiem Polkowice. Lider przechodzi z Wyspiańskiego na Hetmańską!

(fot. archiwalna, stalrzeszow.pl)
Stal Rzeszów pokonała w wyjazdowym meczu piątej kolejki II ligi Górnik Polkowice 2-1. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia nie mieli łatwej przeprawy na Dolnym Śląsku, ale wywieźli z tego terenu komplet punktów. Z pewnością mecz byłby dla przyjezdnych spokojniejszy, gdyby wykorzystali oni kilka świetnych okazji bramkowych w pierwszej połowie.

Do dwudziestej minuty mecz toczył się głównie w środku pola. Wyjątkiem była groźna akcja gości, po której Dominik Chromiński obił słupek bramki rywala. Później widoczną przewagę zaczęła obejmować Stal Rzeszów, głównie za sprawą tego, że docierała w rejony pola karnego Górnika Polkowice i starała się strzelać na bramkę rywala. Stalowcy z minuty na minutę wyraźnie się rozkręcali i tylko sami wiedzą, dlaczego nie prowadzili po pierwszej połowie - w sytuacji sam na sam nie trafił ponownie Chromiński, a piłkę w słupek uderzył także Damian Sierant.

W drugą część gry weszli lepiej gospodarze - dwukrotnie szanse na pokonanie Gerarda Bieszczada miał Eryk Sobków, ale także nie pogrzesył skutecznością. W końcu, po godzinie gry, kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Polkowicach zobaczyli bramkę. Po dobrym dośrodkowaniu z prawego skrzydła, niekryty Grzegorz Goncerz głową wpakował piłkę do siatki. Odpowiedź Górnika przyszła bardzo szybko - siedem minut później z rzutu karnego celnie uderzył Maciej Bancewicz.

Stracona bramka wyraźnie podziałała mobilizująco na podopiecznych Janusza Niedźwiedzia, który przeprowadził szereg zmian. Ostatecznie, na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem, na 1-2 trafił debiutujący w biało - niebieskich barwach Błażej Szczepanek po podaniu wprowadzonego wcześniej na boisko Artura Pląskowskiego. Stalowcy dowieźli do końca pozytywny rezultat, który osiągnęli w pełni zasłużenie, i wyjeżdżają z Polkowic z tarczą. Co więcej, rzeszowianie objęli prowadzenie w tabeli II ligi, zmieniając na jej czele swoich rywali zza miedzy, Resovię.

0-1 Grzegorz Goncerz (59)
1-1 Maciej Bancewicz (67)
1-2 Błażej Szczepanek (80)

Górnik Polkowice: Jakub Kopaniecki, Jędrzej Król, Maciej Kowalski-Haberek, Wojciech Galas (45' Martins Ekwueme), Mateusz Magdziak, Rafał Karmelita, Maciej Bancewicz, Dominik Radziemski, Kamil Wacławczyk (83' Michał Bednarski), Kacper Kocik, Eryk Sobków

Stal Rzeszów: Gerard Bieszczad - Damian Kostkowski, Sławomir Szeliga, Łukasz Mozler, Damian Sierant, Wojciech Reiman, Adrian Ligienza (82' Błażej Cyfert), Dominik Chromiński (71' Michał Nawrot), Mateusz Olejarka (91' Sebastian Pociecha), Błażej Szczepanek, Grzegorz Goncerz (68' Artur Pląskowski)