2019-08-18 20:41:33

Wólczanka Wólka Pełkińska zremisowała z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

(fot.archiwalna)
Wólczanka Wólka Pełkińska zremisowała w wyjazdowym spotkaniu z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1-1. Podopieczni trenera Marcina Wołowca wywieźli punkt z trudnego terenu, pomimo że strzelili w tym spotkaniu dwie bramki.

Na nieszczęście gości, jedna z nich była samobójcza - w 18. minucie do własnego bramkarza podawał Michał Mazurek, piłka podskoczyła na nierówności murawy, przez co Oskar Kubik w futbolówkę nie trafił. Ta ostatecznie wturlała się do bramki Wólczanki Wólka Pełkińska. Mieli czego młodzi zawodnicy z Wólki żałować, bo przed tym zdarzeniem byli stroną dominującą na boisku.

Przyjezdni nie dawali jednak za wygraną i jeszcze w pierwszej połowie zdołali wyrównać. W 39. minucie z rzutu karnego celnie przymierzył Mateusz Podstolak. Po przerwie gra toczyła się głównie w centralnej strefie boiska, przez co okazji bramkowych nie było za wiele. A te, które obie strony miały, nie zostały należycie sfinalizowane. Remis wydaje się być wynikiem sprawiedliwym.

Po tym spotkaniu KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski z czterema punktami na koncie zajmują dwunaste miejsce w ligowej tabeli. Wólczanka Wólka Pełkińska, mając oczko więcej, plasuje się na szóstej pozycji.

1-0 Michał Mazurek (18) - sam.
1-1 Mateusz Podstolak (39)

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski: Lipiec - Ziółkowski, Mężyk, Dybiec, Dominik Cheba – Kapsa (62' Bełczowski), Burzyński, Miłek (55' Imiołek), Persona - Chrzanowski, Chałas (71' Nogaj).

Wólczanka Wólka Pełkińska: Kubik – Łazarz, Wrona, Basista, Mazurek – Brzóska (46' Kocur), Podstolak, Olejarka (81' Szczypek), Kłos – Khorolskyi (74' Tabor) – Matofij (59' Pietluch)