2019-08-17 18:53:00

Apklan Resovia na szczycie 2 ligi! Wygrali na wyjeździe z Gryfem Wejherowo

Apklan Resovia pokonała na wyjeździe 3-0 Gryf Wejherowo i została liderem tabeli 2 ligi! Bramki dla podopiecznych Szymona Grabowskiego zdobyli Szymon Feret, Daniel Świderski oraz Kamil Radulj.

W meczu pomiędzy Gryfem Wejherowo z Apklan Resovią jako pierwsi zaatakowali gospodarze. Już w 10. minucie Maksymilian Hebel minął obrónców "Pasiaków", ale uderzył niecelnie.

Minutę później podopieczni Szymona Grabowskiego zrewanżowali się uderzeniem w poprzeczkę. Po tych dwóch akcjach mecz się uspokoił.

Dopiero pięć minut przed końcem pierwszej części gry goście objęli prowadzenie. Mocnym strzałem pod poprzeczkę gola zdobył Szymon Feret.

W 50. minucie "Pasiaki" prowadziły już dwoma bramkami. Szymon Hajduk dograł piłkę do Daniela Świderskiego, a ten drugi nie miał problemów z pokonaniem stojącego w bramce Gryfu Dawida Lelenia.

Siedem minut później jeden z graczy Resovii został sfaulowany w polu karnym, ale wcześniej asystent arbitra dopatrzył się pozycji spalonej.

W 62. minucie ponownie jeden z graczy Apklan Resovii został sfaulowany w "szesnastce". Tym razem sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kamil Radulj i pokonał Lelenia. Zrobił to w stylu a'la Panenka.

Minutę przed końcem meczu Radulj powinien strzelić czwartą bramkę dla Resovii, ale fatalnie się pomylił. Ostatecznie "Pasiaki" wygrały na wyjeździe z Gryfem Wejherowo 3-0 i objęły fotel lidera 2 ligi.

0-1 Szymon Feret (40)
0-2 Daniel Świderski (50)
0-3 Kamil Radulj (63-rzut karny)