2019-07-27 19:32:48

Stal Rzeszów zaczyna ligę od zwycięstwa! Pokonali Pogoń Siedlce

Stal Rzeszów wygrala 3-2 z Pogonią Siedlce w pierwszym meczu 2 ligi. Beniaminek udanie rozpoczął rozgrywki.

Już w 9. minucie meczu Mateusz Olejarka oddał groźny strzał na bramkę Pogonie Siedlce, ale na posterunku był golkiper gości.

Stal Rzeszów bardzo dobrze weszła w mecz. Przed kolejną dogodną sytuacją do objęcia prowadzenia piłkarze Janusza Niedźwiedzia stanęli po kolejnych jedenastu minutach gry. Piotr Smołuch jednak obronił strzał Łukasza Mozlera.

W 26. minucie Mozler strzałem głową minimalnie chybił, ale w myśl powiedzenia co się odwlecze to nie uciecze Stal objęła prowadzenie. Siedem minu przed przerwą po dośrodkowaniu Olejarki obrońca gościwpakował piłkę do własnej siatki.

Po kwadransie gry w drugiej połowie Dominik Chromiński strzelił w poprzeczkę. Trzy minuty później ponownie gospodarze trafili w obromowanie bramki Pogoni. Tym razem stało się to po strzale Damiana Kostkowskiego.

W 73. Łukasz Mozler podwyższył prowadzenie Stali. Jeden z najlepszych na boisku zawodników zasłużył na to trafienie.

Pięć minut później było 2-1. Gola dla gości zdobył Bartosz Brodziński po dośrodkowaniu Adama Mójty.

W 83. minucie spotkania Pogoń Siedlce mogła doprowadzić do wyrównania. Jednak miminalnie chybił napastnik gości. Dwie minuty później Michał Nawrot zdobył bramkę na 3-1.

W doliczonym czasie Bartosz Wiktoruk zmiejszył rozmiary porażki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2. Tym samym udanie zainaugurowali rozgrywki drugiej ligi podopieczni Janusza Niedźwiedzia.

1-0 Tomasz Margol (bramka samobójcza)
2-0 Łukasz Mozler (73)
2-1 Bartosz Brodziński (78)
3-1 Michał Nawrot (83)
3-2 Bartosz Wikoruk (90+4)