2019-07-03 22:07:28

Pierwszy przedsezonowy sparing na plus. Stal Rzeszów pokonała Partizana Bardejov

Stal Rzeszów wygrała z Partizanem Bardejov w meczu towarzyskim (fot. Radosław Kuśmierz)
Stal Rzeszów pokonała Partizana Bardejov 2-1 w pierwszym przedsezonowym sparingu. Na boisku w Sanoku w biało - niebieskich barwach pierwszy raz mieli okazję wystąpić zawodnicy testowani, jak i ci, którzy parafowali już umowy z klubem z Hetmańskiej 69.

Przebywająca od poniedziałku w Sanoku na pierwszym zgrupowaniu przed nowym sezonem Stal Rzeszów rozegrała mecz kontrolny ze słowackim drugoligowcem - Partizanem Bardejov. Trener Janusz Niedźwiedź przyglądał się kilku zawodnikom testowanym(wśród nich był między innymi młodzieżowiec Sebastian Pociecha) oraz dał szansę graczom, którzy w przeciągu ostatnich dni dołączyli do jego ekipy. Zagrali między innymi Radosław Sylwestrzak, Dominik Sadzawicki, Artur Pląskowski czy Damian Michalik.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Stalowcy. Po niespełna pół godzinie od rozpoczęcia meczu z rzutu karnego na 1-0 trafił Wojciech Reiman. Drużyna z Hetmańskiej 69 nie nacieszyła się jednak prowadzeniem zbyt długo - już trzy minuty później słowacy wyrównali rezultat, który póżniej zmianie do końca pierwszej połowy już nie uległ. Ostatecznie Stal wynik ustaliła w 69. minucie strzelając na 2-1, a na listę strzelców wpisał się Damian Sierant.

Następny sparing Stal Rzeszów rozegra 6 lipca (sobota) w Dąbrowie Tarnowskiej z Ruchem Chorzów.

Stal Rzeszów - Partizan Bardejov 2-1 (1-1)

1-0 Wojciech Reiman (29-rzut karny)
1-1 ??
2-1 Damian Sierant (69)

Stal Rzeszów: zawodnik testowany - Sylwestrzak, Szeliga, Jarecki, Sadzawicki, Reiman, Mozler, zawodnik testowany, Michalik, Goncerz, Pląskowski