2019-06-23 11:06:39

Klasa O Jarosław: Start Pruchnik awansował do IV ligi [Podsumowanie 30. kolejki]

Start Pruchnik wraca do czwartej ligi po dwóch sezonach w okręgówce (fot. Mieczysław Turczyn)
Podopieczni Przemysława Laska po dwóch sezonach przerwy wracają do czwartej ligi. Sanoczanka także swój mecz wygrała ale do awansu zabrakło jej punktu.

Pogoń-Sokół Lubaczów skromnie pokonał San Hurko/Hureczko, a jedynego gola dla lubaczowian zdobył Piotr Sopel w 90. minucie.

Huragan Gniewczyna przegrał z LKS-em Skołoszów i spadł do A klasy. Podopieczni Patryka Brody zagrali z nożem na gardle i jako pierwsi wszysli na prowadzenie po strzale Łukasza Bursztyki. 180 sekund później był już remis, a do siatki trafił Mateusz Buczkowski. Na trzy minuty przed przerwą prowadzenie przyjezdnym dał Jarosław Chmielowski. W drugiej odsłonie gospodarze postawili wszystko na jedną kartę, jednak nie przyniosło to oczekiwanego skutku i w końcówce stracili bramkę po strzale Marcina Badowicza, która przypięczętowała spadek o klasę niżej.

Sanoczanka Święte pewnie wygrała z Błękitnymi Grzęska po bramkach Marcina Muchy, Damiana Kobrzyńskiego i Aleksandra Nogi.

Start Pruchnik po dwóch sezonach przerwy wrócił do czwartej ligi. Pruchniczanie pewnie pokonali na wyjeździe Czuwaj Przemyśl. Goście na prowadzenie wyszli już w 2. minucie po uderzeniu Waldemara Znamieńczykowa. Cztery minuty później wynik na 0-2 podwyższył Dawid Bochnak. Ten sam piłkarz w 43. minucie podwyższył prowadzenie i przyjezdni byli o krok od czwartej ligi. W drugiej odsłonie Dawid Bochnak zdobył jeszcze jedną brawkę i przypieczętował awans.
0-1 Waldemar Znamieńczyków (2)
0-2 Dawid Bochnak (6)
0-3 Dawid Bochnak (43)
0-4 Dawid Bochnak (74)