2019-06-16 22:22:14

Klasa O Jarosław: Sanoczanka i Start wygrały, o awansie zdecyduje ostatnia kolejka [Podsumowanie 29. kolejki]

Start Pruchnik jest o krok od awansu (fot. Mieczysław Turczyn)
Kwestia awansu w jarosławskiej okręgówce nadal nie jest rozstrzygnięta, choć bliżej sukcesu są podopieczni Przemysława Laska, którzy wyprzedzają Sanoczankę o punkt.

MKS Radymno pokonał Czuwaj Przemyśl po bramkach Mykhaylo Podibki i Damiana Kani.

Motor Grochowce rozgromił Błękitnych Grzęska. Miejscowi do przerwy wygrywali już 4-0, a na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Michał Włoch, a po jednej dołożyli Yurii Holovatiuk i Mateusz Kurylak. Po zmianie stron padły jeszcze dwa gole i oba padły łupem gospodarzy po trafieniach Pawła Delikata i Tomasza Pudło.

Sanoczanka Święte wygrała z MKS-em Kańczuga. Wicelider jarosławskiej okręgówki wyszedł na prowadzenie w 8. minucie za sprawą Damiana Kobrzyńskiego. Po ośmiu minutach był remis, a do wyrównania doprowadził Edwin Struś. Dwie minuty później prowadzenie wróciło do Sanoczanki, a do siatki trafił Paweł Modny. W końcówce pierwszej odsłony miejscowi podwyższyli prowadzenie a z gola cieszył się Krzysztof Gawłowski. Wynik spotkania w samej końcówce meczu ustalił grający trener Sanoczanki, Rajmund Gorczyca.

Start Pruchnik bez problemów rozprawił się z Pogonią-Sokołem Lubaczów i utrzymał pozycję lidera. Pruchniczanie wyszli na prowadzenie już w 2. minucie gdy do siatki trafił Waldemar Znamieńczyków. Niespełna pół godziny później wyrównał Radosław Hojdak i remis utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron strzelali już tylko gospodarze. Najpierw w 50. minucie do siatki trafił Maciej Mikłasz, a osiem minut później wynik podwyższył Dawid Bochnak.
1-0 Waldemar Znamieńczyków (2)
1-1 Radosław Hojdak (31)
2-1 Maciej Mikłasz (50)
3-1 Dawid Bochnak (58)