2019-06-16 22:28:15

Klasa O Stalowa Wola: Rezerwy Siarki Tarnobrzeg zapewniły sobie mistrzostwo [Podsumowanie 31. kolejki]

Rezerwy Siarki Tarnobrzeg mimo pierwszego miejsca nie mogą awansować (fot. Radosław Kuśmierz)
Drugi zespół tarnobrzeskiej Siarki po remisie z rezerwami Stalówki zapewnił sobie mistrzostwo stalowowolskiej okręgówki. Cieszyć z awansu się jednak nie mogą, bowiem pierwsza drużyna spadła z ligi. Do awansu zbliżyła się ekipa LZS-u Ździary.

LKS Brzyska Wola pewnie pokonała Sokoła Sokolniki, który w nogach miał środowy mecz pucharowy ze Stalą Rzeszów. Miejscowi bezlitośnie to wykorzystali i już w przerwie ustalili wynik spotkania po dwóch bramkach Daniela Kaczmarczyka i jednej Adriana Haci.

Pogoń Leżajsk wygrała ze Spartą Jeżowe 2-0 po golach Łukasza Gawła i Dominika Drożdżala. Wynik mógł być wyższy, jednak rzutu karnego w 33. minucie nie wykorzystał Piotr Bubiłek.

LZS Ździary pokonału Wisan Skopanie. Miejscowi do przerwy wygrywali już 2-0 po trafieniach Wojciecha Sobiło z jedenastu metrów i Szymona Kochowskiego, a gole padły w pierwszym kwadransie. Gospodarze rezultat spotkania ustalili w samej końcówce po uderzeniu Piotra Wojtasa.

Piłkarze Siarki II Tarnobrzeg do zapewnienia sobie mistrzostwa w stalowowolskiej okręgówce potrzebowali remisu w meczu ze Stalą II Stalowa Wola. Obie bramki padły dopiero po przerwy. Wynik meczu strzałem z dystansu otworzył Paweł Mróz nie dając szans Maciejowi Siudakowi. Stalówka odpowiedziała bramką Filipa Szifera, który otrzymał idealne podanie w polu karnym i pokonał pewnym strzałem golkipera gospodarzy ustalając rezultat spotkania.

1-0 Paweł Mróz
1-1 Filip Szifer