2019-06-10 10:39:02

Klasa O Rzeszów: Wisłok Strzyżów spadł do A klasy [Posumowanie 29. kolejki]

Wisłok Strzyżów (niebieskie stroje) spadł do A klasy (fot. Tomasz Ciombor)
Podopieczni Rafała Rudnego zaliczyli drugi spadek z rzędu. Aby podtrzymać nadzieję na utrzymanie, spadkowicz musiał wygrać. Głogovia o krok od awansu.

Sokół Sokołów Małopolski wciąż ma szansę na awans i w niedzielne popołudnie wysoko pokonał Bratka Bratkowice. Miejscowi do przerwy wygrywali 2-0 za sprawą Kamila Jagusiaka i Grzegorza Płonki. Po zmianie stron padły jeszcze trzy gole i Sokół przedłużył szansę na awans do czwartej ligi.

Jedność Niechobrz pewnie wygrała z KS-em Stobierna. Hat-tricka ustrzelił Mateusz Rachwalski, a jedną bramkę dołożył Damian Rak w końcówce.

Głogovia Głogów Małopolski skromnie pokonała Strumyka Malawa i jest na ostatniej prostej do awansu. Jedynego gola siedem minut przed przerwą zdobył Maciej Hajkowicz.

Strug Tyczyn przypieczętował spadek Wisłoka Strzyżów do A klasy. Spadkowicz z czwartej ligi mógł przedłużyć nadzieję na pozostanie, ale musiał wygrac. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 35. minucie, a do siatki trafił Dominik Ferenc. Po zmianie stron drużynę Wisłoka dobił ten sam zawodnik podwyższając na 2-0 w 68. minucie.

1-0 Dominik Ferenc (35)
2-0 Dominik Ferenc (68)