2019-06-04 08:12:00

Klasa O Dębica: Porażka która dała awans [Podsumowanie 27. kolejki]

Podobne tematy Klasa O Dębica
Stal II Mielec mimo porażki mogła cieszyć się z awansu (fot. Przemysław Cynkier)
Rezerwy mieleckiej Stali mimo porażki w Głowaczowej mogą już cieszyć się z awansu do czwartej ligi, bowiem swój mecz zremisowała Victoria Czermin.

Korona Majdan Królewski po niezłej rundzie jesiennej teraz dołuje i jest poważnie zagrożona spadkiem. Na domiar złego Korona w sobotnie popołudnie przegrała 2-4 z Sokisem Chorzelów. Goście wyszli na prowadzenie w 25. minucie po trafieniu Dawida Pazdro. 120 sekund później wyórwnał Piotr Sadecki. Dziesięć minut przed końcem pierwszej odsłony samobójcze trafienie zaliczył Przemysław Franuszkiewicz i to goście w lepszych humorach schodzili na przerwę. Szybko po zmianie stron Sokis podwyższył prowadzenie po golu Dawida Pazdro. Miejscowi pięc minut później zobyli kontaktową bramkę za sprawą Aleksandra Duraka. W końcówce meczu wynik ustalił Paweł Ciuła.

Kaskada Kamionka podzieliła się punktami z Chemikiem Pustków w meczu drużyn walczących o utrzymanie. Goście wyszli na prowadzenie 11. minucie za sprawą Norberta Jędzy i wynik ten utrzymał się do przerwy. Po zmiaie stron Kaskada wyrównał po golu Adama Ochaba w 69. minucie.

Lechia Sędziszów Małopolski urwała punkty Victorii Czermin i pozbawiła ją szans na awans. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 18. minucie po trafieniu Pawła Branasa. Victoria nadal chciała podtrzymać swoje szanse na awans i na osiem minut przed przerwą wyrównała za sprawą Kacpra Bugaja.

LKS Głowaczowa odwrócił losy w meczu ze Stalą II Mielec, która po meczu cieszyła się z awansu do czwartej ligi. Mielczanie na prowadzenie wyszli już 4. minucie za sprawą Aleksandra Szumilasa. Mecz był bardzo zacięty, głównie ze względu na gospodarzy, którzy swoją determinacją w 34. minucie doprowadzili do wyrównania. Gospodarze wyczuli szansę na zdobycie pełnej i szybko po zmianie stron Bartosz Knych dał prowadzenie beniaminkowi z Głowaczowej, którego do końca meczu już nie wypuścili. Mielczanie także mieli spore powody do radości, bowiem ich zespół wobec straty punktów przez zespół z Czermina awansował do czwartej ligi podkarpackiej.

0-1 Aleksander Szumilas (4)
1-1 Bartosz Knych (34)
2-1 Bartosz Knych (52)