2019-05-25 12:51:17

Polonia Przemyśl pokonała Legion Pilzno

Polonia rozprawiła się z Legionem (fot. archiwum)
Podopieczni Piotra Ciska pokonali przebudowaną na wiosnę ekipę z Pilzna, a sprawę załatwili praktycznie przed przerwą, bowiem zdobyli wtedy trzy gole. Goście w drugiej połowie zmniejszyli straty, lecz nie udało im się uniknąć porażki.

Drużyna Polonii Przemyśl bardzo zmotywowana podeszła do meczu z Legionem Pilzno po ostatnim remisie w Wiązownicy. Tym razem jednak miejscowi doskonale rozpoczęli spotkanie, bowiem już w 7. minucie Dominika Mazura pokonał Paweł Sedlaczek.

Piłkarze Przemyskiej Barcelonki nie zamierzali się zatrzymywać i szukali kolejnego trafienia, aby ponownie dać radość swoim sympatykom. Ta nastąpiła w 23. minucie, gdy Mateusz Wanat podwyższył prowadzenie.

Na dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej odsłony na 3-0 podwyższył Paweł Piątek i gospodarze na przerwę schodzili w bardzo dobrych humorach. Po zmianie stron jednak przemyślanie na kolejne 45 minut wyszli nieco rozkojarzeni, bowiem pięć minut po wznowieniu gola dla gości zdobył Adrian Łączyński.

Radość pilznian zbyt długo jednak nie trwała, bowiem po pięciu minutach Polonia znów wyszła na trzybramkowe prowadzenie po uderzeniu Pawła Piątka.

Legion nie poddawał się i starał się zmniejszyć rozmiary porażki. Przyniosło to oczekiwany skutek, bowiem niecały kwadrans później było już 4-2 po bramce Damiana Wolańskiego.

Do końca spotkania więcej bramek już nie padło i to Polonia mogła się cieszyć z trzech oczek.
1-0 Paweł Sedlaczek (7)
2-0 Mateusz Wanat (23)
3-0 Paweł Piątek (35)
3-1 Adrian Łączyński (50)
4-1 Paweł Piątek (55)
4-2 Damian Wolański (68)