2019-05-18 20:13:04

PGE Stal Mielec pokonała Stomil Olsztyn na wyjeździe

Stal Mielec udanie zakończyła sezon (fot. archiwum)
Mielczanie udanie zakończyli pierwszoligowe zmagania i pokonali w meczu wyjazdowym Stomil Olsztyn 2-5. Drużyna z Podkarpacia zakończyła sezon na trzecim miejscu.

Piłkarze PGE Stali Mielec od początku ruszyli do zdecydowanych ataków i chcieli jak najszybciej zdobyć bramkę. Kwadrans po pierwszym gwizdku Adrian Paluchowski skierował piłkę do siatki Michała Leszczyńskiego i było 0-1.

Mielczanie nie zatrzymywali się i poszukiwali kolejnego trafienia. W 31. minucie piłkarze Stomilu Olsztyn mogli wyrównać, lecz strzał jednego z zawodników miejscowych był niecelny. Po chwili zrewanżował się Grzegorz Tomasiewicz, którego uderzenie zatrzymało się na słupku.

W końcówce pierwszej połowy ponownie Tomasiewicz próbował, lecz piłkę z lini bramkowej wybił Jakub Mosakowski. Po przerwie piłkarze gości zadali dwa szybkie ciosy i mogli kontrolować przebieg meczu, a gole zdobyli Jonatan de Amo i Łukasz Janoszka

Mielczanie zdominowali drugą połowę. Groźnie na bramkę Leszczyńskiego uderzali Bartosz Nowak i Andreja Prokic, ale golkiper Stomilu był na posterunku. W 77. minucie gola na 0-4 zdobył Denis Gojko, który wykończył udaną akcję strzałem zza pola karnego.

Minutę później to gospodarze cieszyli się z gola, a do siatki trafił Grzegorz Lech. Po chwili Michał Góral mógł zmniejszyć straty, lecz obronił Damian Primel

W 85. minucie Maciej Pałaszewski zdobył gola na 2-4, wykańczając dobrą akcję miejscowych.

Ostatnie słowo jednak należało do podopiecznych Artura Skowronka, a do siatki trafił Bartosz Nowak, pokonując bezradnego Leszczyńskiego

0-1 Adrian Paluchowski (15)
0-2 Jonatan de Amo (47)
0-3 Łukasz Janoszka (53)
0-4 Denis Gojko (75)
1-4 Grzegorz Lech (76)
2-4 Maciej Pałaszewski (86)
2-5 Bartosz Nowak (90)

Stomil Olsztyn: Leszczyński – Bucholc, Mosakowski, Kowalski, Kuban – Jegliński (57. Waldemar Gancarczyk), Pałaszewski, Mateusz Gancarczyk (57. Kwiatkowski), Lech – Sobczak (72. Baran), Góral

Stal Mielec: Primel – Urbańczyk, Prokic (71. Leandro), Janoszka, Soljic, Nowak, Paluchowski, Tomasiewicz, Getinger (83. Kiercz), Seweryn (71. Gojko), de Amo