2019-05-14 14:24:51

W piątek testy w LOMS Karpaty Krosno! Będzie gość specjalny

Wołodymyr Bezzubjak gościem specjalnym podczas piątkowych testów Karpat Krosno. (fot. Karol Słomka)
Już w najbliższy piątek 17 maja o godzinie 17:00, na boisku przy ulicyBursaki 41 w Krośnie, odbędą się testy do Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego Karpaty Krosno. Podczas testów obecny będzie Wołodymyr Bezzubjak!
 
W piątek 17 maja o godz. 17 odbędą się testy do Liceum Ogólnoksztalcącego Mistrzostwa Sportowego Karpat Krosno. Zawodnicy z roczników 2003 i 2004 będą oceniani przez sztab szkoleniowy Karpat Krosno.

Będzie gość specjalny

Obecny będzie gość specjalny, ukraiński trener Wołodymyr Bezzubjak. Jest to ceniony trener, który większość swojej kariery szkoleniowej spędził w drużynie Karpat Lwów. Był między innymi w sztabie szkoleniowym podczas występów lwowskich Karpat w Lidze Mistrzów.
 
Dodatkowo swoją obecność podczas testów potwierdziło kilku przedstawicieli polskich klubów. Karpaty Krosno serdecznie zapraszają wszystkich chętnych młodych sportowców, którzy nowy rok szkolny chcieliby rozpocząć w LOMS Karpaty Krosno i jednocześnie dołączyć do Karpat MOSiR Krosno.

Karpaty Krosno zapraszają na testy

- Daj sobie szansę i przyjdź w piątek na testy! Pokaż swój warsztat sportowy przed trenerami koordynatorami, oraz zaproszonymi gośćmi! To może być milowy krok w kierunku profesjonalnej gry w piłkę. Karpaty Krosno, to czołowy klub w regionie, który stawia na młodzież! Jesteśmy liderem w klasyfikacji Pro Junior System jeśli chodzi o kluby z całego Podkarpacia! Wyprzedzamy nawet zespoły z wyższych lig, gdzie było więcej rozegranych kolejek do tej pory.
 
Nasza szkoła jest dobrym miejscem do edukacji. Nasi uczniowie mają zadowalające wyniki w nauce, a tegoroczni maturzyści plasują się w gronie najlepszych w mieście! Ponadto wszyscy uczniowie LOMS Karpaty Krosno, regularnie grają w rozgrywkach młodzieżowych, a Ci najlepsi w drużynie seniorskiej!
 
Posiadamy 2 zespołu Juniorów Młodszych, którzy są w czubie swoich lig! Pierwsza drużyna Juniorów Młodszych zajmuje aktualnie 2. miejsce w ligowej tabeli tracąc jeden punkt do liderującej Stali Stalowa Wola, a wyprzedzając w tabeli między innymi SMS Resovia Rzeszów!
 
Druga drużyna jest liderem w swojej grupie deklasując swoich rywali i na 8 meczów wygrywając 7 razy i tylko raz remisując! Ponadto do rozgrywek są zgłoszone dwa zespoły juniorów, "pierwsi" są liderem swojej ligi odstawiając w tabeli między innymi juniorów ze Stali Mielec, Siarki Tarnobrzeg czy Stali Stalowa Wola. Drugi zespół juniorów występuje w lidze okręgu Krosno i nie ma sobie równych, po 14 meczach uzbierał 33 punkty, na co złożyło się dziesięć wygranych, try remisy i jedna porażka. Ponadto bilans bramek jest deklasujący - 97:24! Jak widać "Krosno młodzieżą stoi!", dlatego wstąp w Nasze szeregi i twórz z Nami przyszłość swoją jak i Klubu!

Trener pierwszego zespołu Karpat Krosno o celach drużyny

- Dobra organizacja szkolenia w Krośnie pozwala na wprowadzanie młodych zawodników do piłki seniorskiej, uważam to za swój obowiązek. Wiąże się to bez wątpienia z ryzykiem jakim jest osiągany wynik sportowy drużyny, który zawsze będzie stawiany ponad szkolenie, mimo tego, że wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, że to odpowiednie szkolenie przybliża do osiągania dobrych wyników sportowych. W obecnym sezonie w Karpatach Krosno w 4 lidze zagrało zagrało 19 młodzieżowców na 26 zawodników stanowiących kadrę zespołu. Kolejni czekają na swoją szansę i zapewne ją dostaną jeszcze w tym sezonie - powiedział Dariusz Jęczkowski, trener koordynator oraz szkoleniowiec pierwszego zespołu Karpat.
 
Dalej opiekun czwartoligowego klubu wylicza jakie cele obrał jego zespół przed rozpoczęciem sezonu:
- systemowe wprowadzanie młodych zawodników szkolonych w Karpatach MOSiR Krosno i SMS Karpaty Krosno do pierwszego zespołu,
- zespół oparty na wychowankach klubu, którzy spędzili w klubie minimum 3 lata,
- utrzymanie proporcji w I zespole (wychowankowie klubu 80%, inni 20%),
- wygranie klasyfikacji ProJunior System 2018/19 w IV lidze(nagrodę chcielibyśmy przeznaczyć na stypendia dla młodych zawodników włączonych do kadr I zespołu w sezonie 2019-2020),
- ciągła profesjonalizacja procesu szkolenia w zespołach prowadzonych przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego Karpaty Krosno,
- zbudowanie zespołów juniorskich, które skutecznie będą rywalizują o awans do rozgrywek centralnych CLJ.
 
- Mimo, że sezon nie dobiegł końca będziemy kontynuować obraną drogę. Dzięki temu chcemy zachęcić młodych zdolnych zawodników z regionu dowybrania dalszej edukacji piłkarskiej w Krośnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego Karpaty - kończy Jęczkowski.

Dariusz Liana o strukturze szkoleniowej Karpat Krosno w przyszłym sezonie

- Mijający sezon pokazał, że tylko solidne warunki i praca szkoleniowa pozwolą na wprowadzanie młodych zdolnych zawodników do piłki seniorskiej. Marzeniem wielu klubów w Polsce jest szkolić zawodników, którzy wperspektywie czasu zasilają szeregi pierwszej drużyny. My to marzeniespełniamy, chcemy podążać tą drogą bo wydaje nam się najbardziej słuszną - powiedział Dariusz Liana, trener koordynator.
 
W zbliżającym się sezonie pragniemy stworzyć znakomite warunkiszkoleniowe dla wszystkich zawodników, którzy zdecydują się nakontynuację edukacji sportowej w Szkole Mistrzostwa Sportowego KarpatyKrosno, tym samym chcemy przybliżyć ich jak najszybciej do debiutu wseniorskich rozgrywkach - kontynuuje Liana
 
Struktura szkoleniowa w sezonie 2019/2020 w SMS będzie wyglądała następująco:
- Pierwsza Drużyna (IV Liga Podkarpacka)
- Junior Starszy U19 (obecnie I Liga Podkarpacka grupa A)
- Junior Młodszy U17 (obecnie I Liga Podkarpacka grupa A)
- Junior Młodszy B U16 (obecnie I Liga Podkarpacka grupa B)

Ponadto funkcjonuje również drużyna Junior Starszy B U19 (obecnie liga OZPN), która stwarza możliwość gry w rozgrywkach ligowych wszystkim zawodnikom szkolonym w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Czytaj także

Komentarze

Skomentuj przez Facebook

Skomentuj bez logowania

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem