2019-05-13 13:18:21

Klasa O Krosno: Szlagierowy pojedynek kolejki na korzyść JKS Czarni Jasło [Podsumowanie 23. kolejki]

OKS Markiewicza Krosno 1-2 JKS Czarni Jasło fot. Kwolek Konrad
W najbardziej elektryzującym pojedynku kolejki, rozgrywanym na boisku w Krośnie, miejscowy OKS Markiewicza musiał uznać wyższość JKS Czarni Jasło przegrywając 1-2. Liderujący Partyzant, w pełni rozpędu po IV ligę,  rozgromił na wyjeździe Start Rymanów 5-0.

Sobota 11 maja, godzina 17.30 to na tą datę zaplanowano szlagierowy pojedynek 23 kolejki krośnieńskiej klasy okręgowej, w którym trzeci w tabelii OKS Markiewicza ,na własnym stadionie podejmował v-ce lidera, ekipę JKS Czarnych Jasło.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 22 minucie, kiedy to zamieszanie w polu karnym wykorzystał Paweł Setlak i z okolicy 6 metra pokonał bezradnego Oleha Vikhota.

Tuż po gwizdu sędziego Mariusza Greli, otwierającego drugą część tego piłkarskiego spektaklu, Marcin Żywiec niefortunnie wybił piłke wprost pod nogi wporwadzonego w przerwie Dominika Wilka. Wyżej wspomniany bez zastanowienia huknął na bramkę Vikhota, pokonując z okolicy 20 metra fatalnie interweniującego golkipera gospodarzy.

W 54 minucie spotkania, w sercach sympatyków OKS Markiewicza, ponownie rozbłysnęła iskierka nadziei. Iście telewizyjnym trafieniem wolejem, z okolicy 16 metra, popisał się kapitan miejscowych, Grzegorz Jurczak, ponownie rozbudzając wiarę w korzystny rezultat gospodarzy.
Na niekorzyść miejscowych, mimo zdecydowanie lepszej drugiej części spotkania w wykonaniu podopiecznych Marcina Żwyca, do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Ekipa z Jasła wywozi ze stadioniu przy ul. Bursaki cenne 3 punkty. Układ tabeli nie uległ zmianie. Drużyna JKS Czarni zachowuje drugie miejsce w tabeli, a tym samym matematyczne szanse na awans.

0-1 Paweł Setlak (22)
0-2 Dominik Wilk (46)
1-2 Grzegorz Jurczak (54)

OKS Markiewicza: Vikhot- Żywiec, Jucha, Jarząb, Telesz, Ginalski, Demibiczak, Kaczor, Kerdi, Meier, Jurczak

JKS Czarni Jasło: Niemczyński- Myśliwiec, Szura, Borowiec, Setlak, Kulig, Urban, Wójtowicz, Szopa, Rodak, Gabryel

W kolejnym arcyciekawie zapowiadającym się pojedynku 23 kolejki rozgrywek, liderujący Partyzant Targowiska udał się do Rymanowa, aby tam powalczyć o punkty z miejscowym Startem. Jak się później okazało, ekipa pod wodzą Wojciecha Koguta bez najmniejszy problemów wyszła zwycięsko z tego pojedynku, gromiąc Start Rymanów 5:0. Na listę strzelców, wpisywali się dwukrotnie Radosław Macnar, oraz Robert Kozubal. Jedno trafienie dorzucił Konrad Kubal.

Bardzo ważne 3 punkty do swojego dorobku dopisała drużyna Zamczyska Odrzykoń, wygrywjąc 5:0 w meczu wyjazdowym z Polonią Kopytowa. Dwie bramki dla przyjezdych zdobył wychowanek klubu z Kopytowej, Jakub Dziadosz. Po jednym trafieniu dorzucili Tomek Bardzik, Mateusz Urbanek, oraz Wojtek Telesz który tym samym zalicza premierowe trafienie w seniorskiej drużynie.