2019-05-08 21:22:43

Tym razem bez niespodzianki. Ekoball Stal Sanok wygrywa Okręgowy Puchar Polski na szczeblu OZPN Krosno

Ekoball Stal Sanok zdobył Okręgowy Puchar Polski! (fot. KOnrad Kwolek)
Bramka w 111 minucie meczu autorstwa Mateusza Kuzio dała upragnione, a zarazem wymęczone zwycięstwo drużynie Ekoballu Stali Sanok w rozgrywkach o puchar OZPN Krosno. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla ekipy przyjezdnych, pozostawiając w pokonanym polu dzielnie walczącą drużynę Przełęczy Dukla.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem arbitra prowadzącego spotkanie, ciężko było jednoznacznie wskazać faworyta tego piłkarskiego spektaklu. Drużyna Przęłęczy Dukla dwukrotnie wyeliminowała IV ligowych rywali, natomiast wyżej notowani podopieczni trenera Mateusza Ostrowskiego, w ligowych rozgrywkach notują spore wahania formy.

Już w 26. minucie spotkania za sprawą Marcina Korzeca drużyna Przełęczy objęła prowadzenie.
Ekoball Stal Sanok mocno podrażniona tym faktem, bardziej zmoblizowała się jeśli chodzi o konstruwanie ofensywnych akcji, jednakże w więkości wypadków w żadnym stopniu nie zagrażających bramce Łukasz Kuryja.

Dopiero na osiemnaście minut przed końcem spotkania, za sprawą Sebastiana Sobolaka drużyna Ekoballu Stal Sanok wyrównuje i tym samym mecz wraca do punktu wyjścia.Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygniecią.

O ile regulaminowe 90 minut nie obfitowało w strzeleckie sytuacje mogące przyczynić się do zmiany wyniku, tak w dogrywce emocje sięgały zenitu.

Pierwsza bardzo groźnie wyglądająca sytuacja miała miejsce pięć minut po rozpoczęciu dogrywki, kiedy to Strzał Piotra Lorenca, instynktownie nogami sparował Kuryj.

Cztery minuty później idealnie dopieszczoną piłke wprost na głowe dostaje dobrze ustawiony w polu karnym Kuzio, jednakże strzela na tyle słabo że nie zmusza do najmniejszego wysiłlku golkipera gospodarzy.

Dziewięć minut przed zakończeniem spotkania stało się to, na co tak gorąco liczyli wszyscy Ci którzy sympatyzują z ekipą Ekoballu. Mateusz Kuzio otrzymuje idealne prostopadłe podania w okolicy 8 metra i z pełnym spokojem stawia przysłowiową kropkę nad "I" nie dając najmniejszych szans bramkarzowi gospodarzy.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a drużyna Ekoballu Stali Sanok odebrała pamiątkowy puchar za zwycięstwo w rozgrywkach o okręgowy puchar Polski na szczeblu OZPN Krosno.

Przełęcz Dukla - Ekoball Stal Sanok 1-2 (1-1)

1-0 Korzec Marcin (26)
1-1 Sobolak Sebastian (72)
1-2 Kuzio Mateusz (111)